نهادهای متولی بر اصل برگزاری سفر اربعین تاکید دارند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نهادهای دست اندرکار بر اصل برگزاری سفر اربعین تاکید دارند و مقدمات  اعزام موکب ها ، عوامل و زائران را پیش بینی کرده اند. 

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حج و زیارت، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز دوشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل و گزارش کارگروه آئین نامه نحوه تامین و انتقال ارز مورد نیاز عملیات امور حج و زیارت ارائه شد.

علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت  پیگیری های این سازمان در خصوص سفر اربعین را یادآور شد و با اشاره به تماس ها و مذاکرات صورت گرفته در ایران و عراق گفت: جمع بندی عراقی ها در خصوص چگونگی امکان حضور زائران در اربعین حسینی هنوز به ما اعلام نشده است.

وی افزود: نهادهای دست اندرکار بر اصل برگزاری سفر اربعین تاکید دارند و مقدمات اعزام موکب ها ، عوامل و زائران را پیش بینی کرده اند. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، نحوه سلوک ، زندگی و تلاش این دو شهید بزرگوار را در مسئولیت هایی که به عهده گرفته بودند برای خدمتگزاران این مرز و بوم الگو دانست.

نهادهای متولی بر اصل برگزاری سفر اربعین تاکید دارند

حجت الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب با اشاره به توصیه های امام امت(رض) درباره خودسازی، افزود: اخلاق ، منش و ساده زیستی شهید رجایی نمونه و با دولتمردان دیگر متفاوت بود و  زندگی ایشان حاوی نکات درس آموز ارزشمندی است.

وی افزود: شهید باهنر نیز در هر جا که نیاز بود حاضر می شد و با تلاش در سنگرهای متفاوت به حرکت ماشین انقلاب اسلامی کمک می کرد .

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با اشاره به اینکه شرایط تحریم در نرخ تسعیر ارز در سال های گذشته تاثیر داشته است، تصریح کرد: شایسته است دولت به حج که از شئون دولت اسلامی و واجب مردم است ؛ رسیدگی کند و دست اندرکاران حوزه های مرتبط از راهکارهایی استفاده کنند که هزینه عملیات امور حج و زیارت کاهش یافته و به نفع زائر باشد.

در این نشست محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت درباره مفاد این آئین نامه و کارشناسی صورت گرفته در خصوص چگونگی تامین ارز عملیات امور حج و زیارت و نحوه انتقال آن به کشور میزبان توضیحاتی بیان کرد و پس از بحث و بررسی ، مفاد آیین نامه مذکور با اصلاحاتی تصویب و مقرر شد به شورایعالی حج جهت تصویب نهایی ارائه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha