۶۵ طرح عمرانی، اقتصادی و فرهنگی در شهرستان شازند بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ۶۵ طرح عمرانی، اقتصادی و آموزشی همزمان با هفته دولت در شهرستان شازند به بهره‌برداری رسید.

" سید علی آقازاده " روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح‌های هفته دولت در جمع خبرنگاران افزود: ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح ها در شهرستان شازند هزینه شده است که زمینه اشتغال ۸۰ نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می‌کند.

 وی با اشاره به افتتاح طرح‌های اولویت دار در این شهرستان گفت: سه و نیم کیلومتر از جاده ارتباطی روستای کزاز به شهر مهاجران و جاده شازند _ توره با اعتباری بالغ ۳۵ میلیارد ریال در روز جاری به بهره‌برداری رسید.
آقازاده، بهره‌برداری از دبیرستان ۱۲ کلاسه شهید حاج قاسم سلیمانی شهر مهاجران را از دیگر طرح های اولویت دار عنوان کرد و افزود: این طرح هشت سال‌مغفول مانده بود که عملیات اجرایی این مدرسه در هفته دولت سال گذشته کلید خورد و روز جاری با کیفیت مناسب و با اعتبار ۷۰ میلیارد ریالی تکمیل و تجهیز شد که آمادگی پذیرش دانش آموزان را در مهرماه سال جاری دارد. 
استاندار مرکزی تصریح کرد: در کنار این طرح آموزشی فرهنگی، کتابخانه " حیات طیبه" نیز بهره برداری شد و باید اذعان داشت که این این کتابخانه به لحاظ توسعه فضا و سرانه فرهنگی بسیار حائز اهمیت است. 
وی بیان داشت: چند طرح کشاورزی نیز  در روستاهای موچان و مزرعه خاتون بهره برداری شد که سرآغازی برای ایجاد اشتغال و توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.
استاندار مرکزی یادآور شد: هفته دولت امسال، هفت طرح آموزشی فرهنگی در سطح استان به بهره‌برداری رسید که در استان مرکزی و شهرستان شازند سرعت افزایش فضاهای آموزشی به ویژه در مناطق پرجمعیت و تراکم بالا مثل مهاجران مشهود است.
آقازاده ضمن تاکید بر اینکه اکنون جمعیت شهر مهاجران ۲۵ هزار نفر است، گفت: هر توسعه‌ای در راستای توسعه فضاهای فرهنگی، آموزشی، ورزشی و بهداشتی در شهر مهاجران مورد حمایت است که تاکنون در این خصوص اقدامات مناسبی صورت گرفته و می‌طلبد این فعالیتها استمرار یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: روستای کزاز سهم بسیار مهمی در توسعه شهرستان شازند در سه دهه اخیر داشته است و چنانچه اکنون شهرستان شازند در بخش های صنعتی و تولیدی مطرح است، بهای این موفقیت را مردم این روستا دادند.
استاندار مرکزی تاکید کرد: به گفته مردم این خطه، بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی روستای کزاز در چهار سال اخیر در بخش صنعت و تولید دستخوش آلودگی شده و آلودگی این صنایع نخست سهم مردم کزاز ، شهرستان شازند و سپس استان مرکزی شده است.
 آقازاده گفت: این روستا و اهالیش از افتخارات استان مرکزی و کشورند چرا که هم شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده و همچنین همکاری مناسبی با نظام جمهوری اسلامی داشته اند.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه رهاورد صنایع تولیدی شهرستان ایجاد آلودگی‌های آب و هوا برای مردم این روستا بوده، بنابراین مسئولان باید در راستای رفع مشکلات مردم روستای کزاز گام های موثری بردارند و زیرساخت‌های لازم  در این روستا تامین کنند.
استاندار مرکزی رفع مشکل آب شرب کزاز را از جمله مطالبات به حق مردم دانست و گفت: در این راستا اعتباری تخصیص یافته که برای تامین آب شرب و همچنین توجه به مسائل بهداشتی روستا نیز  ۲۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر  نیز پیش بینی می‌شود.
آقازاده خاطرنشان کرد: با توجه به آلایندگی هوای روستای کزاز ناشی از فعالیت واحدهای تولیدی شهرستان شازند، می طلبد در خصوص آلودگی هوا نیز تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.
 شهرستان شازند از توابع استان مرکزی در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع شده است و در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha