تاکید فرمانده ناجا بر پشتیبانی تجهیزاتی از یگان‌های ویژه ناجا

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر پشتیبانی تجهیزاتی به موقع از یگان های ویژه ناجا گفت: این هنر شماست که در میدان عمل و به اقتضاء وقایع، صحنه را به منظور آرام سازی، با اقتدار، درایت، هوشمندی توام با مهربانی و ... مدیریت و فرماندهی کنید.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز دوشنبه در جمع فرماندهان و مدیران یگان های ویژه ناجا  با درود و رحمت بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش اظهار داشت: برای فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم و با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را تبریک می گویم.

وی با تسلیت ایام سوگواری آل الله افزود: ان شاء الله سوگواری های همه ما مورد عنایت و توجه حضرت حق قرار بگیرد و از برکات معنوی این ماه بهره کافی ببریم.

نیروهای پلیس؛ سربازان جان برکف مقام معظم رهبری

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: خداوند را شاکریم که توفیقی نصیب کرد تا بار دیگر در جمع همکاران خدوم، زحمت کش، ایثارگر و فعال مان در یگان های ویژه ناجا باشیم؛ حقیقتا نیروهای یگان های ویژه ناجا، سربازان جان برکف فرمانده معظم کل قوا مدظله العالی در خط مقدم خدمتگزاری به مردم برای ارتقاء امنیت هستند.

وی ایثارگری، کارآمدی، فداکاری، اقتدار و ... را از ویژگی های بارز نیروهای یگان های ویژه ناجا برشمرد و افزود: نیروهای یگان های ویژه ناجا تمام تلاششان را برای ارتقاء امنیت و آرامش مردم به کار می گیرند و خوشبختانه در این یگان روند رو به رشد همراه با تحول و ابتکار عمل را شاهدیم.

سردار اشتری با اشاره به ماموریت های نیروهای یگان های ویژه ناجا یادآور شد: نیروهای این یگان هر لحظه برای انجام ماموریت آماده هستند و باید بگویم در سال های اخیر هم سعی و تلاشمان تقویت یگان های ویژه ناجا بوده است و این رویکرد با اولویت تقویت این یگان از منظر نیروی  انسانی و تجهیزات به روز، به جد دنبال می شود.

وی با تاکید بر لزوم پشتیبانی تجهیزاتی به موقع از یگان های ویژه ناجا به منظور رسیدن به نقطه ایده آل تصریح کرد: شایسته است که به صورت مدون و مستمر، نیازهای این یگان براساس بررسی های عملیاتی، میدانی و کارشناسی، احصاء و در برنامه ها به منظور تامین آنها، گنجانده شود تا روز به روز شاهد رشد همه جانبه این یگان باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش آفرینی یگان های ویژه ناجا در مقاطع و ماموریت های مختلف بیان کرد: معتقدم که این یگان از نظر عِده و عُده باید به مطلوب ترین و ایده آل ترین سطح ممکن برسد، چرا که نتایج ماموریت های آن مستقیم با آرامش و امنیت مردم جامعه مرتبط است.

قدردانی از اقدامات نیروهای یگان های ویژه ناجا

فرمانده نیروی انتظامی با قدردانی از اقدامات نیروهای یگان های ویژه ناجا در ماموریت های مختلف خاطر نشان کرد: عقلانیت، هوشمندی، اقتدار توام با عدالت و رافت، تصمیم گیری به موقع در صحنه و ... بایستی از ویژگی های بارز این نیرو باشد که خوشبختانه این شاخصه ها را شاهدیم.

سردار اشتری خطاب به فرماندهان و مدیران یگان های ویژه ناجا تاکید کرد: این هنر شماست که در میدان عمل و به اقتضاء وقایع، صحنه را به منظور آرام سازی، با اقتدار، درایت، هوشمندی توام با مهربانی و ... مدیریت و فرماندهی کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر لزوم تدوین بسته های آموزشی کارآمد و کاربردی به منظور ارتقاء مهارت های نیروهای این یگان بر ضرورت تجزیه و تحلیل اطلاعاتی و عملیاتی ماموریت های این یگان تاکید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اجرای طرح های مردم یاری توسط نیروهای یگان های ویژه ناجا مطرح کرد: همکارانمان در یگان های ویژه ناجا علاوه بر اجرای ماموریت های ذاتی و قانونی خود در انجام طرح هایی چون «همدلی مومنانه»، «تهیه بسته های معیشتی به منظور توزیع میان نیازمندان و ...» نیز خوش درخشیدند و بنده به سهم خود از چنین رویکردهای مومنانه ای قدردانی می کنم.

سردار اشتری با اشاره به نقش پلیس در مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: نیروهای پلیس از آغازین لحظات شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور دوشادوش مدافعان سلامت، ایفای نقش کردند و در این میان شاهد بودیم که یگان های ویژه ناجا با بهره مندی حداکثری از تجهیزات خود چون به کارگیری خودروهای آب پاش به منظور ضدعفونی کردن معابر عمومی و ... به میدان آمد و این نقش آفرینی تا ریشه کن شدن این ویروس ادامه دارد.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان را از دغدغه های جدی خود و هیئت رئیسه ناجا برشمرد و افزود: بنده به جد دغدغه بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی نیروهای خدوم پلیس را دارم و خوشبختانه ضمن تلاش برای پاسخگویی به تعهدات و مطالبات کارکنان، در بحث ترمیم و افزایش حقوق پرسنل و بهبود وضعیت معیشتی آنان، گام های مطلوبی برداشته شده است.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی تامین مسکن نیروهای پلیس خاطر نشان کرد: طی یک برنامه مدون پنج ساله ( که یک سال و اندی از آن سپری شده ) در نظر داریم مشکل مسکن ملکی کارکنان را حل کنیم.

سردار اشتری تاکید کرد: معتقدم که در بحث تامین منازل سازمانی و ملکی نیروهای پلیس بایستی اقدامات مثمرثمری صورت بگیرد و در این میان نیروهای یگان های ویژه ناجا باید در اولویت قرار بگیرند.

فرمانده نیروی انتظامی با توصیه به فرماندهان و مدیران یگان های ویژه ناجا در اتخاذ رویکرد پدرانه و حکیمانه در تعامل و برخورد با نیروهای زیرمجموعه گفت: شما فرماندهان و مدیران عزیز بایستی برای رفع مشکلات کارکنان و ارتقاء روحیه آنان با توسل بر رفتار و منش برادرانه، اهتمام جدی داشته باشید و بدانید که ارتقاء روحیه کارکنان صرفا معطوف به ارائه امکانات مادی نیست، چه بسا همدلی، همراهی، گوش شنوا بودن برای پرسنل می تواند به ارتقاء روحیه آنان کمک کند.

وی افزود: همه ما باید با تأسی از روش و سیره فرماندهان دوران دفاع مقدس، ماموریت ها را دنبال کنیم و بدانیم که در مقابل نیروهایی که احساس وظیفه می کنند و با عشق ماموریت ها را انجام می دهند باید به تکلیف مان عمل نماییم.

سردار اشتری با اشاره به پشتیبانی های به موقع ستاد کل نیروهای مسلح از نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: عمل به تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری گره گشای تمام امور کشور است، به آینده امیدواریم و ان شاء الله با خدمت صادقانه، شاهد رشد دستاوردهای نیروی انتظامی باشیم.

بازدید از نمایشگاه دستاوردهای یگان های ویژه ناجا، افتتاح طرح مردم یاری به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس تصویری توسط سردار  اشتری بخش دیگری از برنامه های امروز بود.

همچنین پیش از سخنان سردار اشتری تعدادی از فرماندهان و افسران نیروهای یگان های ویژه ناجا به تشریح عملکرد و فعالیت های خود پرداختند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha