مرکز نوآوری و خلاقیت‌های قرآنی راه اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- مرکز نوآوری و خلاقیت‌های قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در سال جاری افتتاح خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان دارالقرآن الکریم مسعود ابراهیمی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس روز دوشنبه در نشست رئیس سازمان دارالقرآن الکریم که با موضوع استفاده از ظرفیت اکو سیستم خلاقیت و نوآوری در توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد، استفاده از جریان خلاقیت و نوآوری در حوزه قرآنی را منوط به توسعه مفهومی فرهنگ قرآنی دانست و از آمادگی این مجموعه برای راه اندازی مرکز نوآوری علوم قرآنی با حمایت سازمان دارالقرآن الکریم خبر داد.

محسن دیندار رئیس گروه تجاری سازی دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت های جامعه قرآنی و نهادهای قرآنی کشور برای استفاده از اکوسیستم خلاقیت و نوآوری و راه اندازی پردیس ها و پارک های تخصصی توضیحاتی را در این زمینه تشریح کرد.

حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ رییس سازمان دارالقرآن الکریم درباره میزان گرایش مردم به قرآن گفت: طبق پیمایش های میدانی صورت گرفته ۹۸ درصد از مردم قرآن را به عنوان یک کتاب مقدس دانسته و این ظرفیت بسیار بالایی برای نهادهای حاکمیتی جهت ترویج فرهنگ قرآنی است. 
وی با اشاره به اینکه تکلیف ترویج قرآن فقط مخصوص قشر خاصی نبوده و همه ما در هر پست و صنفی می بایست دغدغه ترویج آن را داشته باشیم بر ضرورت استفاده از شیوه ها و سبک های خلاقانه در ترویج سبک زندگی قرآنی جهت پیاده سازی شعار «قرآن کتاب زندگی» تاکید کرد. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha