۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 84454207
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز رقابت‌های بین المللی پلیس نظامی در صربستان با حضور ایران

بلگراد-ایرنا- رقابت های بین المللی واحدهای پلیس نظامی تحت عنوان "نگهبان نظم" شامگاه یکشنبه رسما در میدان رزمندگان صرب در شهر «کرالیوو» با حضور کشورهای مختلف از جمله نیروهای انتظامی ایران افتتاح شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، صربستان برای اولین بار میزبان این رقابت های بین المللی و یکی از ۱۱ کشوری است که بازی های نظامی بین المللی را که از سال ۲۰۱۵میلادی توسط فدراسیون روسیه برگزار می شود، سازماندهی می کند.

در رژه مراسم افتتاحیه این رقابت ها علاوه بر اعضای ارتش صربستان، نیروهای انتظامی از روسیه، قزاقستان، قبرس، ایران و قطر نیز حضور داشتند و نمایندگان بلاروس، یونان، مصر و مجارستان نیز به عنوان ناظر شرکت کردند.

«تاتیانا شوتسووا» معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه در مراسم افتتاحیه رقابت های بین المللی نیروی های انتظامی در شهر کرالیوو صربستان خاطرنشان کرد: اهمیتی که صربستان افتخار سازماندهی یکی از ۳۴ رشته بازی های نظامی بین المللی امسال را داشت، چندگانه است. این رقابت ها در حال پیشرفت و سخت تر می شود و برای تماشاگران جذاب تر و تعداد تیم های شرکت کننده نیز افزایش می کند. "

«نبویشا ستفانوویچ» وزیر دفاع صربستان در این مراسم طی سخنانی گفت: امروز، بازی های نظامی بین المللی مسابقه ای است که در آن ۴۲ ارتش در مجموع ۳۴ رشته زمینی، آبی، هوایی، زمینی در روسیه، صربستان و دیگر کشورها با یکدیگر رقابت می کنند و صربستان افتخار برگزاری مسابقه واحدهای پلیس نظامی را در "نگهبان نظم" دارد.

در این مراسم نیز سفیرهای کشورهای شرکت کننده در این مسابقات بین المللی در صربستان از جمله «رشید حسن پور» سفیر جمهوری اسلامی ایران و همچنین «علی محمد نژاد» وابسته نظامی کشورمان در بلگراد حضور داشتند.

وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک ارتش صربستان در حاشیه این مراسم در دیدار و گفت و گو با سفیر کشورمان ضمن ابراز تشکر و تقدیر از حضور تیم یازده نفره نیروهای انتظامی ایران در این مسابقات بین المللی بر لزوم همکاری های بیشتر بین دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کردند.

مسابقات در شهر کرالیوو صربستان رسما از امروز دوشنبه ۸ شهریور شروع و تا ۱۲ شهریور ادامه خواهد داشت که اعضای یگان های پلیس انتظامی در چهار رشته؛ تیراندازی با سلاح های اتوماتیک و تپانچه، انجام وظایف تاکتیکی و مسابقه دو استقامت در پیست ۱۲ کیلومتری با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

تیم یازده نفره نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ۲۹ مرداد برای شرکت در مسابقات بین المللی نظامی روسیه وارد فرودگاه "نیکولا تسلا" بلگراد شد.

برخی رشته‌های این رقابت‌ها علاوه بر روسیه، در کشورهای چین، هند، الجزایر، ویتنام، ازبکستان، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس، صربستان، قطر و ایران برگزار می‌شود.

تیم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های صربستان که شامل تیراندازی، دو استقامت ۱۲ کیلومتری با مانع و گشت عملیاتی و تیراندازی می‌شود با دیگر تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها در چارچوب مسابقات بین المللی نظامی روسیه به رقابت می‌پردازد.

نخستین دوره این مسابقات بین المللی نظامی در سال ۲۰۱۵ به میزبانی روسیه و قزاقستان برگزار شد.

تیم نیروهای مسلح ایران در این مسابقات حضور فعال داشته و در برخی رشته‌ها نیز مقام‌هایی را کسب کرده است.

در سال‌های گذشته کشورها با تسلیحات ساخت روسیه در این مسابقات شرکت می‌کردند اما هم اکنون می‌توانند با تسلیحات و تجهیزات خود در این رقابت‌ها شرکت کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha