حماس و جهاد اسلامی: دیدار عباس با گانتس خیانت به ملت و خون شهدا است

تهران - ایرنا - جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی دیدار محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در رام الله را به شدت محکوم کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین ،‌عبداللطیف قانوع سخنگوی حماس اظهار داشت که دیدار عباس با گانتس خنجری از پشت به ملت فلسطین و خیانت به خون شهدا است.

قانوع تصریح کرد که عباس همچنان به زیر پا گذاشتن ارزش‌های ملی ادامه می‌هد و درپی بهبود وجهه دشمن صهیونیستی است.

طارق سلمی سخنگوی جهاد اسلامی هم این دیدار را خنجری از پشت به ملت فلسطین دانست و گفت تشکیلات خودگردان و رئیس آن به توافق ملی پشت کرده و برای ازسرگیری آن شروطی تعیین کرده‌اند که تنها در خدمت اهداف دشمن صهیونیستی است.

سلمی تصریح کرد که این در حالی است که رهبران تشکیلات خودگردان برای دیدار با مقامات جنایتکار اسرائیلی تقلا می‌کنند و با کسانی که دستانشان به خون فلسطینیان بی‌گناه آلوده است، دست داده و درصدد تقویت روابط سیاسی و امنیتی با دشمنان ملت فلسطین هستند.

وی اشاره کرد که این دیدار در شرایطی انجام گرفته که هنوز خون کودکانی که به دستور گانتس به شهادت رسیدند، خشک نشده است.

 منابع خبری یکشنبه شب از دیدار «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، گانتس و عباس در رام الله با یکدیگر دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، گانتس و عباس درباره مسائل سیاسی و اقتصادی با هم گفت و گو کردند.

گانتس نیز در توییتی نوشت که به عباس گفته،  اسرائیل به دنبال اتخاذ اقداماتی است که اقتصاد تشکیلات خودگردان را تقویت کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: ما همچنین درباره شکل دادن به اوضاع امنیتی و اقتصادی در کرانه باختری و غزه صحبت کردیم. ما توافق کردیم که ارتباطات بیشتر درباره موضوعاتی که در این نشست مطرح شد را ادامه دهیم.

در واکنش به این دیدار ، ایندیپندنت نوشت که یکی از مقامات دفتر نخست وزیر اسرائیل در سخنانی با اشاره به دیدار محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنی گانتس ، آن را کم‌اهمیت دانست و گفت هیچ مذاکره صلحی با فلسطینی‌ها انجام نخواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha