۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84454150
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود دارویی در خراسان رضوی کمتر از یک درصد است

مشهد- ایرنا- دبیر کمیته دارو و تجهیزات پزشکی قرارگاه مبارزه با کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر کمبود داروهای کرونایی و غیر کرونایی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه به کمتر از یک درصد رسیده و این کمبودها بیشتر به داروهای خاص معطوف است.

دکتر محمدرضا صابری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: هم‌اکنون ۹۹ درصد داروی مورد نیاز بیماران کرونایی و غیرکرونایی در داروخانه‌ها موجود است و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر میزان داروی موجود با مصرفی بیماران کرونایی در اغلب داروخانه‌ها همخوانی دارد و مشکلی از این بابت نداریم و تنها در برخی اقلام خاص بیمارستانی کمبود وجود دارد.
دبیر کمیته دارو و تجهیزات پزشکی قرارگاه مبارزه با کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشکل کمبودهای دارویی موجود سراسری است و مختص مشهد و خراسان رضوی نیست با این حال برای رفع کمبودهای دارویی پیگیر هستیم تا بیماران و خانواده‌های آنان در بحث درمان دغدغه‌ای نداشته باشند.
صابری افزود: خوشبختانه ازدحام‌ در داروخانه‌ها که طی هفته‌های قبل برای تامین داروهای کرونا به وجود آمده بود هم اکنون دیگر مشاهده نمی‌شود و این مشکل با افزایش تعداد داروخانه‌های توزیع کننده  و تدبیر به‌موقع معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کمیته دارو و تجهیزات پزشکی قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای این دانشگاه برطرف شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در روزهای اخیر میزان مصرف داروهای بیماران کرونایی با توجه به روند کاهشی این نوع بیماران سیر نزولی داشته است. 

حدود هزار داروخانه در استان خراسان رضوی دایر است که ۹۰۰ باب از آنها زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.
۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha