هفتمین همایش علمی بین‌المللی "شمس" هفتم مهرماه برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیر اجرایی همایش بین المللی شمس تبریزی خوی گفت: هفتمین همایش علمی و بین‌المللی شمس تبریزی روز هفتم مهرماه سال جاری و با حضور سخنرانانی از تهران و به دلیل محدودیت‌های کرونا، به صورت مختصر در این شهرستان برگزار می‌شود.

رضا جعفرپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این همایش علمی با حضور اندیشمندان و پژوهشگران کشورمان و کشورهای اسپانیا، آمریکا، بنگلادش، لبنان، فرانسه و ترکیه به مدت یک روز به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این همایش همچنین با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و موسسه حکمت و فلسفه ایران به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی همایش بین المللی شمس تبریزی خوی گفت: برای این همایش تاکنون ۶۲ مقاله از ایران و خارج از کشور با موضوع شمس و مولانا ارسال شده است

جعفرپور همچنین از برگزاری چهارمین جشنواره ملی شمس و مولانا در آبان‌ماه همزمان با هفته وحدت خبر داد و گفت: این جشنواره در سه بخش موسیقی، نقاشی و قصه گویی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش موسیقی این جشنواره ملی از مجموع ۲۳۶ اثر رسیده به دبیرخانه آن ۱۴ اثر با رای هیئت داوران به مرحله اجرا و رقابت راه یافتند.

به گزارش ایرنا، با توجه به وجود اسناد متقن علمی اثبات شده، بارگاه شمس تبریزی در خوی واقع شده است؛ روز هفتم مهرماه در تقویم فرهنگی کشور بنام شمس تبریزی ثبت شده و همه‌ساله در بزرگداشت این شخصیت عرفانی کشور کنگره‌های داخلی و خارجی برگزار می‌ شود.

خوی در شمال آذربایجان غربی واقع شده و این شهرستان پس از ارومیه دومین شهر پرجمعیت استان است؛

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha