هزار و ۶۰۰میلیارد تومان به طرح های اشتغالزای استان همدان پرداخت می شود

همدان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های اشتغال زا در استان تخصیص یافته که باید نسبت به معرفی طرح های دارای توجیه اقتصادی برای دریافت اعتبار اقدام شود.

به گزارش ایرنا، "ظاهر پورمجاهد" روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان، افزود: سهم تسهیلات همدان از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، یک هزار میلیارد تومان است که به طرح‌های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان همدان طرح‌های دارای توجیه اقتصادی و اشتغالزا را با در نظر گرفتن اولویت احصا کنند.

معاون استاندار همدان گفت: دبیرخانه تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور در اداره امور اقتصادی و دارایی همدان مستقر شده و نظارت کار نیز به استانداری محول شده اما همچنان معرفی طرح ها به سازمان بالا دستی، حلقه مفقوده در فرآیند کار است.

پورمجاهد، از مسوولان خواست دستورالعمل تبصره ۱۸ به ویژه مواد چهار، پنج و ۶ را تشریح کرده و طرح های اشتغالزا را علاوه بر وزارتخانه به مقامات مربوطه در استان نیز معرفی کنند.

وی تاکیدکرد: با توجه به گذشت ۶ ماه از سال برای تداوم ایجاد اشتغال، جذب تسهیلات و تسریع در افتتاح پروژ ها، باید طرح ها را پالایش کنیم تا تعداد طرح آماده اخذ تسهیلات مشخص شوند.

معاون استاندار همدان گفت: علاوه بر این ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات چهار درصد برای ۲ نهاد بهزیستی و کمیته امدادامام خمینی(ره) نیز پیش بینی شده که در صورت معرفی طرح با اولویت خانواده شهدا و ایثارگران، به متقاضیان وام کم بهره پرداخت می شود.

وی افزود: همچنین ۵۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب مشاغل خانگی در اختیار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان برای توزیع شهرستانی قرار گرفته است.

معاون اقتصادی استاندار همدان ادامه داد: در مجموع یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار استان است که باید با برگزاری جلسه، معرفی طرح و فعال کردن کمیته اشتغال شهرستان ها نسبت به جذب این اعتبارات و تعیین تکلیف آن تا اواخر بهمن اقدام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha