صدور روادید حقوق بشری استرالیا برای ورزشکاران پاراالمپیک افغان

تهران- ایرنا - دو ورزشکار پاراالمپیکی افغان که برای شرکت در مسابقات پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو وارد این کشور شدند، در استرالیا پناه داده خواهند شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روزنامه « اپوک تایمز » آمریکا، « کرگ فاستر » فوتبالیست سابق و فعال حقوق مدنی تایید کرد: استرالیا برای ذکیه خدادادی و حسین رسولی دو ورزشکار پاراالمپیکی افغان روادید حقوق بشری صادر کرده است.

وی در ادامه از تمامی افرادی که در انجام این کار نقشی داشتند از جمله « ماریس پین »  وزیر امور خارجه، « الکس هواک » وزیر مهاجرت، « ریچارد کولبک » وزیر ورزش استرالیا در کنار « زالی استگال » نماینده پارلمان قدردانی کرد. 

هنوز جزئیات بیشتری درباره محل اقامت آینده آنها منتشر نشده است.

 « اندرو پارسون »  رئیس کمیته ملی پاراالمپیک در بیانیه ای اعلام کرد: « این دو ورزشکار افغان قرار بود روز ۱۷ اوت ( ۲۶ مرداد ) به ژاپن بروند که با توجه به شرایط افغانستان و سقوط دولت به دست طالبان این امر میسر نشد. خدادادی در ویدئویی از جامعه جهانی به عنوان زنی ورزشکار درخواست کمک کرد که منجر به شکل گیری عملیاتی جهانی برای خروج این دو ورزشکار شد. »

این دو ورزشکار شنبه  شب ۲۸ اوت ( ۶ شهریور )  با پروازی از پاریس به دهکده مسابقات پاراالمپیک رسیدند. 

خدادادی به عنوان نخستین زن افغان که از بازی های المپیک ۲۰۰۴ آتن به مسابقات پاراالمپیک ژاپن راه یافته است، در رشته تکواندو در وزن ۴۴ تا ۴۹ کیلوگرم روز ۳ سپتامبر ( ۱۲ شهریور ) به میدان خواهد رفت. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha