عملیات بهسازی محله کهنه قلعه سراوان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات بهسازی محله کهنه قلعه سراوان با اعتبار افزون بر ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری ایران همزمان با هفته دولت در گستره ۱۱ هزار مترمربع آغاز شد.

عطاء‌الله اکبری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تمام تلاش راه‌وشهرسازی سیستان و بلوچستان اجرای طرح بازآفرینی و خلق فضاها و مکان‌های شهری با هدف فراهم کردن امکان کار و زندگی استاندارد برای شهروندان است اظهارداشت: در قالب این پروژه اقداماتی نظیر زیرسازی، جدول‌گذاری، اجرای کانیوی، تهیه و اجرا سنگ فرش و آسفالت محله کهنه قلعه سراوان در مدت تعیین شده یک ساله اجرایی خواهد شد تا شهروندان این منطقه از فضای مناسب شهری برخوردار شوند.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان ساکن در محلات مورد هدف بازآفرینی شهری سراوان در سالجاری ایجاد فضاهای آموزشی، بهداشتی، ورزشی، بهسازی معابر در محلات قلعه امرا، قلعه سرجو و بخشان با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال را مورد توجه ویژه قرار داده است.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بهسازی معابر و فضاهای خدماتی نقاط حاشیه ای شهرهای خاش، زاهدان و زابل نیز در اولویت برنامه‌های این اداره کل قرار دارد تا ضمن فراهم شدن محیط مناسب برای سکونت شهروندان این مناطق از ‌آسیب‌های اجتماعی پیشگیری شود.  

شهرستان مرزی سراوان دارای سه محله مورد هدف طرح‌های بازآفرینی شهری به مساحت ۱۵۲ هکتار و جمعیتی افزون بر ۱۸ هزار نفر است.

به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان دارای ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکز زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha