آسفالت ۵۰ کیلومتر راه روستایی در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: آسفالت ۵۰ کیلومتر راه روستایی در سطح استان به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید.

ارسلان شکری روز دوشنبه در گفت و گوی خبری در مهاباد افزود: هم اکنون ۱۲۰ کیلومتر راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان غربی با انجام زیرسازی و ابنیه گذاری آماده آسفالت و تامین قیر است.

وی با بیان اینکه برخورداری روستاهای آذربایجان‌غربی از راه آسفالته ۷۲.۵ درصد است، اضافه کرد: متوسط برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور، ۸۰.۷ درصد است که امیدواریم با اقدامات انجام شده، به این رقم نزدیک شویم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت به صورت ممتد و غیر ممتد در سطح محورهای استان انجام شده است و تا پایان فصل کاری سال جاری برنامه ریزی برای بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر انجام گرفته است.

شکری بیان کرد: با اقدامات جهادی انجام گرفته در لکه گیری و روکش محورهای مواصلاتی و با اسکن جاده‌ها، این استان در رتبه یازدهم مطلوب ترین محورها در میان ۳۴ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: محورهای شاهین دژ - تکاب ، میاندوآب - شاهین دژ ، مهاباد - ارومیه ، پیرانشهر - نقده ، ورودی پایانه مرزی تمرچین و ماکو - بازرگان از مهم‌ترین محورهایی است که روکش آسفالت در آنها انجام گرفته و یا در حال انجام و برنامه ریزی است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان حدود هشت هزار کیلومتر روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha