آغاز واکسیناسیون هنرمندان/ تسلیت درگذشت پنج فعال رسانه و هنر

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تسلیت درگذشت تعدادی از اهالی هنر و رسانه در روزهای اخیر، از آغاز واکسیناسیون هنرمندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی یکشنبه شب پس از نشست هیات دولت با اعلام این خبر، گفت: در روزهای گذشته متاسفانه شاهد درگذشت تعدادی از خبرنگاران و هنرمندان بر اثر ایست قلبی و بیماری کرونا بودیم و ارتحال این عزیزان را به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور و نیز خانواده آن ها تسلیت عرض می کنم.
وی افزود: مرحوم محمدنقی خلج زمانی، نفیسه شرفی فر، صولت فروتن و سید مهدی حاجی آبادی از اصحاب رسانه و مرحوم صادق صفایی از هنرمندان سینما و تئاتر دار فانی را وداع گفتند و هفته تلخی به سبب فقدان آنها برای جامعه ادب و هنر کشور رقم خورد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آغاز واکسیناسیون هنرمندان هم گفت: طبق هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون برای هنرمندان بالای ۴۰سالی که کد ملی آنها از سوی صندوق اعتباری هنر به مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال شده است، باز شد.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: براساس اطلاعیه وزارت بهداشت،  از هم‌اکنون این هنرمندان می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام و محل و زمان تزریق واکسن کرونا را انتخاب کنند و امیدواریم به مرور، تمام هنرمندان واکسینه شوند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد:  ثبت‌نام و اخذ نوبت از این سامانه ضروری است و افراد نباید بدون ثبت‌نام به پایگاه‌های تزریق واکسن مراجعه کنند.
اسماعیلی ابراز امیدواری کرد: با واکسیناسیون همه هنرمندان، شاهد حفظ بیش از پیش سلامت آن‌ها و تداوم حضور موثرشان در عرصه فرهنگ و هنر باشیم.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha