نماینده تربت‌ حیدریه: دولت در بحث توسعه به شرایط هر منطقه توجه کند

تربت‌ حیدریه - ایرنا - نماینده شهرستان‌های تربت‌ حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: هر استان و منطقه، دارای شرایطی متفاوت و اقتضائات خاص خود است که این ویژگی‌ها در بحث توسعه باید مدنظر دولت جدید باشد.

محسن زنگنه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک تصمیم‌گیری در کشور شکل متمرکز داشته و عموما در تهران انجام می شود که همین خود یکی از مشکلات اساسی کشور است چون این تصمیمات معمولا متناسب با مرکز کشور و شرایط پایتخت گرفته می شود و با عمدتا با وضعیت دیگر مناطق سازگار نیست.

وی اظهار کرد: مثلا در حوزه طرح های هادی روستای، بخشنامه ها و ضوابط در روستاهای همجوار تهران، که قیمت زمین به لحاظ ارزش ریالی گران است با یک روستا در وسط کویر باید متفاوت تدوین شود، اما قانونی که برای روستای اطراف تهران تدوین شده با دیگر مناطق کشور یکسان است و این موضوع کار را برای مردم روستاهای کویری سخت می کند، چون در تهران و روستاهای اطرف گیلان و مازندران نباید روستاها افزایش یابد اما این قانون برای روستاهای کویری که ما به دنبال توسعه این روستاها هستیم، مشکل ساز می شود.

این نماینده مجلس گفت: بخشنامه های صادره باید منطبق با سند آمایش سرزمینی هر منطقه باشد، چون اگر این موضوع لحاظ نشود در مسیر توسعه کشور با مشکل مواجه می شویم.

زنگنه افزود: وزیران جدید به ویژه وزرای صمت، جهاد کشاورزی و اقتصاد هم در مذاکراتی که داشتیم بر لزوم توجه به تفاوت های منطقه ای در کشور موافق بودند و امیدواریم بخشنامه های وزارتی با در نظر گرفتن این موضوع صادر و ابلاغ شود.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌ حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha