بیش از ۷۰ درصد دام سنگین تهران پلاک‌کوبی شد

تهران-ایرنا- مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان تهران از پلاک کوبی و هویت گذاری بیش از ۷۲ درصد دام سنگین استان خبر داد.

به گزارش  ایرنا از اعلام روز یکشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران «حسن منتخبی» گفت: تمام دامداران اعم از صاحبان واحدهای صنعتی، نیمه صنعتی و روستایی موظف شدند که تمام دام های سبک و سنگین خود را با استفاده از پلاک های دارای شناسه ۱۵ رقمی مشخص کننده هویت دام، پلاک کوبی و مشخصات دامداری و دام های خود را در سامانه جامع هویت دام "مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور" ثبت کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس استان تهران نیز این برنامه را از ابتدای سال ۹۸ آغاز کرد و تاکنون تعداد ۳۱۴ هزار و۵۶۱  راس دام سنگین  به میزان ۷۲.۷درصد کل دام سنگین استان و ۵۰۲ هزار و  ۷۸۹راس دام سبک معادل ۴۹.۹درصد کل دام سبک استان را ثبت کرده است.

منتخبی با بیان اینکه این برنامه همچنان در حال اجراست، افزود: بر اساس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی از نیمه مهرماه سال گذشته، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران به همراه سایر تشکل ها و با هماهنگی مرکز اصلاح نژاد دام کشور، نسبت به اجرای پلاک کوبی موظف شدند.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با مرکز اصلاح نژاد دام کشور کلیه کاربران شهرستانی دارای کد کاربری و رمز عبور هستند و با سازماندهی انجام شده اجرای عملیات با پیشرفت مناسبی همراه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha