نیروی زمینی سپاه آماده هرگونه همکاری با مراکز بهداشت و درمان است

مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این نیرو آمادگی دارد برای کمک به حوزه درمانی در هر جا نیاز باشد نسبت به برپایی بیمارستان اقدام کرده و تیم‌های سیار پزشکی خود را به مناطق اعزام کند.

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور روز یکشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از بیمارستان ۹۶ تختخوابی بیماران حاد تنفسی نیروی زمینی سپاه در نیشابور در گفت و گو با خبرنگاران افزود: رهبر معظم انقلاب اولویت نخست کشور را مقابله با کرونا اعلام کردند و بر این اساس نیروی زمینی سپاه امکانات بهداری خود را در مسیر مقابله با کرونا قرار داد که در دو هفته اخیر ۲ بیمارستان ثابت و سیار در مشهد و نیشابور راه‌اندازی شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: با توجه به اعلام تمکیل ظرفیت تخت های بیمارستانی شهرستان نیشابور و درخواست راه اندازی بیمارستان سیار، ما در کمتر از ۷۲ ساعت این کار را انجام داده و بیمارستان را آماده بهره برداری کردیم.

سردار پاکپور گفت: سپاه در اقصی نقاط کشور، هر جا که مشکل تخت وجود داشت حضور پبدا کرده و بیمارستان برپا کرد و هر جا تیم پزشکی نیاز بود، گسیل کرد. تیم های پزشکی ما در خیلی از بیمارستان های کشور مستقر هستند و بخش اعظم بیمارستانهای ثابت نیروی زمینی سپاه نیز در اختیار بیماران کرونایی است.

بیمارستان ۹۶ تختخوابی نیروی زمینی سپاه پاسداران، ویژه بیماران حاد تنفسی، امروز با حضور استاندار خراسان رضوی و فرمانده نیروی زمینی سپاه در نیشابور به بهره‌برداری رسید.

شمار مبتلایان به کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی در پنجمین موج طغیان این ویروس همه‌گیر به طور نگران‌کننده‌ای افزایش یافت که تکمیل ظرفیت بیمارستانها، کمبود دارو و سرم و افزایش بیماران کرونایی غیربومی در مشهد از پیامدهای آن در خراسان رضوی بوده است.

هم اکنون ۲۷ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون چهار میلیون و ۸۹۵ هزار و ۴۴۸ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۰۵ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha