داروخانه‌های توزیع رمدسیویر در مشهد سهمیه ویژه سرم نیز دارند

مشهد- ایرنا- مدیر دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: داروخانه‌های توزیع‌کننده رمدسیویر در مشهد که این دارو را به بیماران کرونایی عرضه می‌کنند به همین منظور از "سهمیه ویژه سرم" نیز برخوردارند لذا این مایع دارویی را برای عرضه به مردم، دریافت می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل از دکتر علی روحبخش گزارش داد: این داروخانه‌ها داروی رمدسیویر را همراه با با شش عدد سرم عرضه می‌کنند زیرا این دارو به صورت تزریق در سرم به بیماران موردتجویز داده می‌شود. 

وی افزود: مصرف داروی رمدسیویر و سرم همزمان با در موج پنجم شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است.
مدیر دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هیچ کمبودی برای عرضه داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در مناطق تحت پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی احساس نمی‌شود. 
وی گفت: تلاش حوزه معاونت غذا و دارو در جریان اپیدمی کرونا بر رفع کمبودهای دارویی به خصوص برای بیماران کرونایی تمرکز دارد. 
دکتر روحبخش افزود: تهیه داروهای ویژه بیماران خاص نیز از دیگر موضوعات مورد دغدغه حوزه معاونت غذا و دارو است تا این بیماران برای تهیه داروی مورد نیاز خود با چالش روبرو نشوند. 

"رمدسیویر" یک داروی ضدویروسی است که برای افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ و بستری در بیمارستانها کاربرد دارد. این دارو همزمان با پنجمین دوره طغیان ویروس کرونا یکی از پرمصرف‌ترین داروها در ایران گزارش شده است. 

۹۰۰ داروخانه در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سطح استان خراسان رضوی دایر است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha