۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84452895
۲۱ نفر

برچسب‌ها

١٤ طرح آب و فاضلاب در خراسان رضوی بهره‌برداری شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۱۴ طرح بخش آب در شهرها و روستاهای خراسان رضوی افتتاح و کلنگ اجرای یک طرح دیگر هم به زمین زده شد.

سیدابراهیم علوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح ها در شهرهای تربت حیدریه، گناباد،  خلیل آباد،  کاشمر، کوهسرخ، رشتخوار، باخرز، فریمان، جوین و داورزن با صرف ۴۴۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اجرا و آماده افتتاح شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین آغاز پروژه آبرسانی به مجتمع "ظفر" شهرستان سبزوار با اعتبار هفت میلیارد ریال در این هفته عملیاتی شد. 
علوی اضافه کرد: آبرسانی به مجتمع های روستایی، مقاوم سازی خطوط انتقال و اصلاح ایستگاه پمپاژ، جداسازی شبکه و احداث مخزن و جایگاه برداشت آب شرب از پروژه هایی است که در این هفته بهره برداری شده است.
وی با اشاره به طرح یکپارچه سازی شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری، خاطرنشان کرد: در نتیجه این سیاست، امکانات و تاسیسات آب شهری برای کمک به ایجاد و تقویت زیرساخت های تامین آب روستاها به کار گرفته شد، به گونه ای که با با تلاش شبانه روزی، در مجموع وضعیت تامین آب آشامیدنی هزار روستا در سال قبل در قالب پروژه های هفته دولت، دهه فجر، پویش هر هفته الف – ب ایران و مشارکت خیران بهبود یافته است.

خراسان رضوی که بیش از ۲ دهه است با خشکسالی مواجه است امسال در وضعیت بحرانی قرار دارد و هم اینک از ۳۷ دشت استان، وضعیت ۳۴ دشت بحرانی است و میزان ذخایر سدهای آن بیش از ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته‌است که بنا به تاکید کارشناسان این حوزه، مدیریت مصرف، سریعترین راه عبور از وضعیت بحرانی موجود است و البته طرح‌های مختلف آبرسانی و سازگاری با کم آبی نیز باید با سرعت بیشتری دنبال شود.

همزمان با هفته دولت و با وجود محدودیت‌های مالی و فشارهایی که بر مردم کشور وارد شده بود ۷۷۹ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار ۳۴ هزار میلیارد ریال در بخش‌های مختلف توسط ۲۵ دستگاه اجرایی و ۱۳ شهرداری در استان خراسان رضوی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha