بررسی شرایط ساخت یک میلیون واحد مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی

تهران- ایرنا- نخستین نشست معاونان حوزه مسکن و شهرسازی در دولت سیزدهم با حضور وزیر جدید راه و شهرسازی و با دستور کار ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا «رستم قاسمی» که در اولین پیام توئیتری خود «برداشتن تیغ تیز بی سروسامانی اجاره از گلوی نحیف اقشار آسیب پذیر» را اولین گام در دوران مدیریت خود عنوان کرده بود روز گذشته در اولین جلسه خود در وزارت راه و شهرسازی با معاونان مسکن و شهرسازی‌ نشست مشترکی را برگزار کرد.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز اعلام کرده است که اولین نشست معاونان حوزه مسکن و شهرسازی در دولت سیزدهم با حضور «رستم قاسمی»، وزیر جدید راه و شهرسازی برگزار شد.

در این نشست «محمود محمودزاده»معاون مسکن و ساختمان، «فرزانه صادق مالواجرد»، معاون معماری و شهرسازی، «مهدی عبوری»، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، «حبیب‌الله طاهرخانی»، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، «احمد اصغری مهرآبادی»، رییس سازمان زمین و مسکن، «محمود شایان»، مدیرعامل بانک مسکن و «عزیزالله مهدیان»، سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حضور داشتند.

در این جلسه معاونان وزیر راه و شهرسازی گزارش‌هایی را درباره طرح اقدام ملی تولید مسکن، روند احداث مسکن مهر، سامانه املاک و اسکان، تسهیلات ودیعه مسکن، طرح‌های جامع شهرسازی، طرح‌های احداث مسکن روستایی و شهرهای جدید و پروژه‌های بازآفرینی شهری ارائه دادند.

همچنین ملزومات احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال در این نشست بررسی شد.

«رستم قاسمی» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برنامه خود برای بخش مسکن را در ۱۴ محور ارائه کرده است که در آن بر حل مشکل ناکافی‌بودن زمین‌های در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن، حل چالش مهاجرت روستاییان به دلیل خشکسالی و بانک‌پذیر نبودن خانوارهای کم‌درآمد تاکید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha