۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84452608
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تیم فوتبال پاس تبرئه شد

همدان- ایرنا- کمیته استیناف با صدور رای در خصوص پرونده تبانی لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور، ضمن نقض دادنامه در خصوص اتهام تبانی و اعلام برائت تیم، پاکی و سلامت تیم فوتبال پاس همدان را ثابت کرد.

به گزارش ایرنا، اواخر تیرماه امسال بود که فدراسیون فوتبال، فعالیت تیم فوتبال پاس همدان را به دنبال اخبار واصله مبنی بر تبانی در لیگ دسته دوم فوتبال کشور تعلیق کرد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال فعالیت تیم پاس همراه با تیم‌های شاهین بندرعامری، شهید قندی یزد، سردار بوکان، شهرداری ماهشهر و میلادمهر تهران را به دلیل اتفاق‌های عجیب هفته پایانی لیگ دسته دوم فوتبال کشور در گروه ب، تعلیق و مدیران عامل، سرپرستان و مربیان این تیم‌ها را احضار کرد.

ثبت نتایج پرگل در سه بازی هفته پایانی رقابت‌های گروه ب لیگ دسته دوم فوتبال کشور بازتاب گسترده در محافل خبری داشت و به همین دلیل «یونس اسدی مقدم» رئیس کمیته اخلاق دستور موقت تعلیق این رقابت‌ها را صادر و ۲۲ نفر را فراخواند.

افزوین بر این، احکام صادره از سوی کمیته اخلاق در خصوص پرونده پاس، بار مالی و فنی بسیار سنگین را به این تیم تحمیل کرد.

جریمه ۵۰۰ میلیون تومانی تیم پاس در کنار کسر ۶ امتیاز از فصل جاری و فصل آینده، خسارت سنگینی برای پاس محسوب می‌شد.

همین مساله باعث شد تا «عباس صوفی» رییس هیات فوتبال و «حمید سیفی» مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان دست به کار شده و اعتراض خود را به احکام صادره اعلام کنند.

تبانی در کار نبود

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در این باره گفت: تبانی در مورد تیم پاس صورت نگرفت و نظارت لازم در این خصوص اعمال شده است و دلیل ضعف پاس عدم مدیریت کادر فنی بر عملکرد بازیکنان بود.

«حمید سیفی» افزود: بازیکنان در حالیکه درصدی از قرارداد مالی خود را دریافت کرده‌اند، اغلب در مسابقات هفته‌های پایانی شرکت نکردند و باید در این بحث فرهنگسازی شود.

وی خاطرنشان کرد: پاس هرگز وارد مباحث غیراخلاقی نمی‌شود و بحث تبانی و حکم فدراسیون علیه این تیم منطقی نبود و اکنون خوشحالیم که بی گناهی پاس ثابت شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان افزود: همواره مسوولان اجرایی استان دغدغه تیم پاس را دارند و امسال نیز به لحاظ مالی پرداختی لازم به بازیکنان صورت گرفت.

سیفی یادآور شد: اینکه برخی بازیکنان با وجود دریافتی‌های مالی طبق قرارداد باشگاه حاضر به شرکت در مسابقات هفته پایانی نمی‌شوند، باید با آنها برخورد شود نه اینکه باشگاه را متهم به تبانی کنند.

سربلند شدیم

سرمربی تیم فوتبال پاس همدان نیز در این باره گفت: بارها اعلام کردم که تیم پاس بازیکنان با اخلاقی دارد که اهل تبانی و زد و بند نبوده و نیستند.

«بابک صمدیان» افزود: عده‌ای سعی داشتند شرایط پاس را وارونه جلوه داده و به اعتبار فوتبال این شهر لطمه بزنند که حقانیت تیم مبنی بر پاکی و سلامت بار دیگر اثبات شد.

عده‌ای سعی داشتند شرایط پاس را وارونه جلوه داده و به اعتبار فوتبال این شهر لطمه بزنند که حقانیت تیم ما مبنی بر پاکی و سلامت باردیگر اثبات شد.

وی اضافه کرد: تیم ما ۲ ماه به دلیل برخی مشکلات بدون تمرین در مسابقات شرکت کرد و بازیکنان اصلی تیم نیز حاضر به تمرین و بازی نشدند.

صمدیان خاطرنشان کرد: مشکلات ۲ ماه اخیر تیم پاس در رسانه‌ها بازتاب داشت و همگان از این وضعیت مطلع بودند و اگر محرومیت در کار نبود، به طور قطع تیم توان حضور در چند بازی آخر را به دلیل کمبود بازیکن نداشت.

سرمربی تیم فوتبال پاس همدان افزود: در چند هفته پایانی مسابقات با هفت بازیکن جوان و امید در مسابقات شرکت کردیم تا تیم حداقل در لیگ ۲ باقی بماند.

وی اضافه کرد: در بازی هفته پایانی برابر تیمی بازی کردیم که شانس صعود به پلی آف را داشت و در مقابل تیم ما با بازیکنان امید و جوان شرکت کرد.

صمدیان با انتقاد از حکم قبلی مبنی بر محرومیت سه بازیکن این تیم از سوی کمیته اخلاق یادآور شد: بازیکنان محروم شده جزو بهترین‌ها و با اخلاق‌ترین نفرات تیم بودند و تمام تلاش خود را کردند و حوشحالم که بی‌گناهی آن‌ها به اثبات رسید و بازیکنان تبرئه شدند.

وی ادامه داد: این بازیکنان با وجود مصدومیت در روزی که بازیکنان غیربومی را در اختیار نداشتیم با جان و دل برای دفاع از تیم خود بازی کردند و به وجود آن‌ها افتخار می‌کنم.

پاکی پاس اثبات شد

با اعلام رسمی کمیته استیناف، تیم پاس همدان از اتهامات تبانی براساس حکم صادر شده از سوی فدراسیون فوتبال تبرئه شد.

بر اساس آرای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، تبانی بین تیم‌های سردار بوکان و شاهین بندرعامری در بازی هفته بیست و پنجم و تیم‌های سردار بوکان و شهید قندی یزد در بازی هفته بیست و ششم محرز است لذا نظر به لزوم رعایت اصل انصاف در تعیین تنبیهات با اعلام کسر ۹ امتیاز از تیم سردار بوکان در فصل آینده و کسر ۶ امتیاز از تیم‌های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد در فصل فعلی و بقای جریمه‌های نقدی پنج میلیارد ریالی حکم معترض با اصلاح انجام شده تایید می‌شود.

اما در خصوص تیم‌های پاس همدان و شهرداری ماهشهر به لحاظ عدم احراز تخلف با وصف ملاحظه نظریه غالب هیات کارشناسان ضمن نقض دادنامه معترض عنه حکم برائت آنان صادر شد.

همچنین براساس احکام صادره شده نسبت به اشخاص حقیقی، تخلف «سروش حیدری»، «علی عزیزی» و «امین کاشفی پسندیده» بازیکنان پاس احراز نمی‌گردد لذا ضمن نقض دادنامه معترض عنه حکم برائت نامبردگان صادر و اعلام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha