فعالیت هسته جهادی بخشایش ویژه اهل تسنن در ارومیه آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی گفت: هسته جهادی بخشایش ویژه اهل تسنن ارومیه با مشارکت علما و روحانیون اهل سنت با هدف برقراری صلح و سازش در پرونده های قتل عمد و کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در این شهرستان تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

هادی صمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ابرنا افزود: با استفاده از ظرفیت علما، روحانیون و ریش‌‎سفیدان در هسته های بخشایش می‎ توان اختلافات و خصومت بین افراد  بالاخص در پرونده های مهم را حل و فصل کرده و دوستی و مودت را بین ایشان افزایش داد.

وی با اشاره به آغاز به کار ۲۵ هسته جهادی بخشایش در سطح استان اظهار داشت: با فعالیت جهادی هسته های بخشایش در امر برقراری مصالحه دعاوی مهم همچون قتل و اختلافات طایفه ای و کمک به آزادی زندانیان  از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری می شود.

رییس شوراهای حل اختلاف آذربایجان‌غربی با اشاره به جایگاه بالای ائمه جمعه در جامعه و نیز تاکید دین مبین اسلام به صلح و سازش گفت: باید از تمام ظرفیت ائمه جمعه در استان برای نهادینه کردن فرهنگ عفو، بخشایش و رضایت در جامعه بکوشیم و دعاوی و شکایات مردم را به سمت و سوی سازش و اصلاح ذات البین سوق دهیم.
به گزارش ایرنا، امروز احکام مسئولیت اعضای هسته جهادی بخشایش اهل تسنن شهرستان ارومیه با حضورهادی صمدی  معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و ماموستا  کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه اهداء گردید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha