مکرون: منطقه نیازمند هماهنگی و تلاش برای مبارزه با تروریسم است

بغداد - ایرنا - امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه در اجلاس حمایت منطقه ای از عراق در بغداد با بیان اینکه « منطقه نیازمند هماهنگی و تلاش برای مبارزه با تروریسم است»، گفت که دستاوردهای اجلاس منطقه ای امروز بغداد بعد از یکسال از برگزاری آن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا ، مکرون ابراز امیدواری کرد که این اجلاس ساز وکاری برای پیگیری و تدابیری برای اطمینان بخشی در برابر چالش تروریسم و کاهش تنش ارائه کند تا بعد از یکسال دستاوردهای آن مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه « شاید سوال شود چرا فرانسه در این اجلاس حضور دارد»، گفت: حضور فرانسه به این خاطر است که احساس می کنیم باید در کنار عراق باشیم.
رئیس جمهوری فرانسه  اضافه کرد که این همکاری و شراکت برای کشورهای منطقه و همچنین اروپا و جهان مهم است.
مکرون گفت که اگر این همکاری ها وجود نداشته باشد، مشکلات منطقه به مناطق دیگر جهان نیز کشیده خواهد شد.

وی اظهار داشت :عراق با جنگ ها و بحران های بیشماری روبه رو بوده است و تا زمانی که عراق بخواهد ما در کنار این کشور در مبارزه با ترویسم قرار خواهیم داشت .

مکرون با بیان اینکه موفقیت انتخابات عراق به نفع همه است، گفت که هیات هایی از اتحادیه اروپا و سازمان ملل بر انتخابات زودهنگان پارلمانی در عراق نظارت خواهند داشت .

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که منطقه نیازمند هماهنگی تلاش ها و تلاش برای مبارزه با تروریسم است .

اجلاس حمایت منطقه ای از عراق با حضور هیات هایی از همسایگان عراق و برخی کشورهای منطقه و جهان بجز سوریه و به ریاست مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق آغاز شد.

جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین  شرکت کنندگان در این اجلاس به شمار می رود و ریاست هیات ایرانی را در این اجلاس دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران برعهده دارد.
در این اجلاس امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، شیخ تمیم امیر قطر، عبدالله دوم پادشاه اردن، حاکم دبی و وزیران خارجه سعودی و ترکیه هم حضور دارند.

عراق اعلام کرده است که این اجلاس با هدف کاهش تنش در منطقه و توسعه مناسبات اقتصادی و حل اختلافات میان کشورهای همسایه عراق برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha