۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 84451898
T T
۷ نفر

برچسب‌ها

سرپرست اداره محیط زیست کهک قم منصوب شد

قم ـ ایرنا ـ مراسم معارفه نخستین سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهک، روز شنبه همزمان با هفته دولت با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در این مراسم با اشاره به معضلات و چالش های جدی زیست محیطی در کشورمان، وضعیت امروز را ناشی از دهه ها غفلت به این حوزه خطیر و حساس دانست و گفت: انسان ها با دست خودشان جوامع بشری را به سمت نابودی سوق داده اند.

سید رضا موسوی مشکینی راه اندازی اداره شهرستان کهک را در راستای خدمات رسانی مطلوب و شایسته به مردم این منطقه عنوان کرد و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست در جهت اجرای قوانین زیست محیطی، وظایف حاکمیتی و رسالت های سنگینی برعهده دارد.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در شهرستان کهک، سرعت و گسترش بیشتری خواهد یافت، بر ضرورت توجه جدی به مؤلفه ها و ضوابط زیست محیطی تأکید کرد و گفت: بدون توجه به طبیعت و محیط زیست، اهداف توسعه پایدار تحقق نیافته و حقوق مردم پایمال خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: مسأله پسماندهای خانگی و صنعتی، حضور گسترده گردشگران، چاههای ذغال و وجود نواحی صنعتی در این منطقه، از جمله مسائلی است که باید از سوی اداره محیط زیست و مسئولان شهرستان کهک مورد توجه قرار بگیرد.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت های گسترده شهرستان کهک و وجود گونه های گیاهی و جانوری ارزشمند در این منطقه، تصریح کرد: باید با بهره مندی از تمامی امکانات و مشارکت تشکل های مردم نهاد، بسیج، شوراهای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات و جوامع بومی و محلی، زمینه زندگی پاک و سالم مردم در این شهرستان را فراهم بیاوریم.

حجت الاسلام و المسلمین محسن صبوری امام جمعه و امیرعباس بقائی فرماندار شهرستان کهک نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست، آموزه های دینی، اخلاقی و قانونی در این حوزه را مورد توجه قرار داده و بر ضرورت حفاظت از طبیعت و محیط زیست این منطقه و مقابله با تخریب ها و تخلفات تأکید کردند.

در این مراسم سجاد پارسامهر به عنوان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کهک معرفی و از خدمات ارزنده محمدجواد صدوقی فرمانده پاسگاه سرمحیط بانی کهک تجلیل بعمل آمد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha