برگزاری نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی با موضوع کربلا در پیشاور پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی با موضوع "عرشیان در سرزمین کربلا" به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «پیشاور» پاکستان و با حضور اساتید دانشگاهی این کشور، هنرمندان، شخصیت‌های مذهبی و فعالان فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این برنامه در سالن بخش هنر دانشگاه پیشاور با حضور «رابعه بصری» نماینده مجلس ایالت خیبرپختونخوا، «حسین ملکی» معاون سرکنسولگری ایران در پیشاور و «مهران اسکندریان» رییس خانه فرهنگ کشورمان در این شهر افتتاح گردید.

این نمایشگاه با ۷۲ اثر به یاد شهدای کربلا، از اساتید و هنرمندان شیعه، سنی و مسیحی از سراسر ایالت خیبرپختونخوا با حضور روسای دانشگاه، اساتید و همچنین جمع کثیری از دانشجویان و هنرمندان از شهرهای مختلف مورد استقبال پرشور و بازدید قرار گرفت.

در حاشیه این مراسم با انتخاب داوران به نفرات برگزیده بهترین آثار در دو رشته نقاشی و خوشنویسی، جوایز نقدی، لوح یادبود و گواهینامه اهدا گردید.

خانم «رابعه بصری» نماینده مجلس ایالت خیبرپختونخوا طی سخنانی گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه با پرداختن به موضوع کربلا، آثار نقاشی و خوشنویسیِ اشعار بزرگان درخصوص عاشورا را به نمایش گذاشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: خانه فرهنگ ایران به عنوان نماینده کشور دوست و همسایه، در زمینه‌های مختلف ازجمله برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و دیگر برنامه‌های فرهنگی حضور فعال داشته و ارتباط دوستانه و صمیمانه‌ای را با دانشگاهیان برقرار کرده است.

مهران اسکندریان رییس خانه فرهنگ ایران نیز با قدردانی از مشارکت دانشگاه پیشاور برای برگزاری این برنامه فاخر و تشریح اهداف نمایشگاه، اظهار داشت: نمایندگی فرهنگ ایران با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت‌های فرهنگی در پاکستان، همواره تلاش نموده است، با برگزاری گونه‌های مختلف فعالیت‌های فرهنگی، هنری، علمی و دانشگاهی، موجبات ارتقای دوستی و نزدیکی دو ملت شریف ایران و پاکستان را فراهم آورد.

شایان ذکر است، پس از پایان مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، ایک اصله نهال یادبود به نام "دوستی ایران و پاکستان زنده باد" توسط نماینده مجلس ایالت خیبرپختونخوا و رییس خانه فرهنگ کشورمان درمحوطه دانشگاه غرس شد.

برگزاری نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی با موضوع کربلا در پیشاور پاکستان

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha