افزایش قیمت سکه همزمان با رشد بهای انس جهانی و نرخ دلار

تهران- ایرنا- قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه، ۶ شهریورماه) در بازار تهران با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز،  سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج میلیون و ۲۰۳ هزار تومان شد.

همچنین هر انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۸۱۷ دلار و ۵۰ سنت قیمت خورد.
به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن دلار و انس جهانی است. بر این اساس قیمت دلار در روزهای اخیر وارد کانال ۲۷ هزار تومان شد. امروز نیز بهای انس جهانی افزایش یافت و  از یک هزار و ۷۸۶ دلار به یک هزار و ۸۱۷ دلار رسیده است.
از نیمه اردیبهشت‌ماه، به دنبال رشد تدریجی قیمت ارز، بهای سکه اندکی رشد کرد و در این مدت همواره در کانال ۱۱ میلیون تومان در نوسان بوده و حرکت آرام را به سمت قیمت ۱۲ میلیون تومان آغاز کرده است و در یک هفته گذشته در کانال ۱۲ میلیون تومان نوسان داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha