وزارت خارجه پیگیر حقوقی و بین‌المللی ترور فرماندهان شهید خواهد بود

بغداد – ایرنا – حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : وزارت امور خارجه پیگیر حقوقی و بین المللی ترور فرماندهان شهید مقاومت، سپهبدحاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس فرمانده الحشد الشعبی خواهد بود.

امیرعبداللهیان که برای ادای احترام به این دو سردار مقاومت در محل یادمان آنها در حومه فرودگاه بغداد حضور یافته بود در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا ، اظهار داشت :وزارت امور خارجه پیگیر جدی حقوقی و بین المللی طرف هایی است که به نام دولت آمریکا و کاخ سفید آشکارا اقدام تروریستی علیه این قهرمانان بزرگ مبارزه با تروریسم انجام دادند.

وی روز شنبه در راس هیاتی برای شرکت در اجلاس حمایت منطقه ای از عراق وارد بغداد شده است، گفت: آمریکا باید پاسخگو باشد حتی اگر دولت قبلی مرتکب این جنایت شده است دولت آمریکا  نمی تواند از پیامدهای این اقدام فرار کند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت:عاملین و آمرین این اقدام تروریستی باید به سزای عمل شان برسند و به عدالت سپرده شوند.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: ما در مکانی قرار داریم که توسط عوامل تروریستی و تروریست‌های آمریکایی شخصیت‌های بزرگی از جمله سردار سلیمانی عزیز، قهرمان ملی و بین‌المللی مبارزه با تروریسم که در تامین حداکثری امنیت ملی کشور، شخصا ، همکاران و همراهانشان تمام توان را به کار گرفتند و جان خودشان را در این مسیر فدا کردند و همچنین مکانی که در کنار سردار سلیمانی شهید ابومهدی المهندس و همراهانشان به شهادت رسیدند قرار داریم . یاد و خاطره همه شهدای ایرانی و عراقی و مقاومت را گرامی می داریم.

حسین امیرعبداللهیان روز شنبه و در نخستین سفر خارجی خود پس از  کسب رای اعتماد مجلس به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم برای حضور در اجلاس همکاری و مشارکت به عراق سفر کرد.

اجلاس بغداد قرار است امروز (شنبه) با حضور همسایگان عراق به استثنای سوریه و برخی کشورهای منطقه و جهان برگزار شود.

جمهوری اسلامی ایران یکی از مهمترین  شرکت کنندگان در این اجلاس به شمار می رود.

علاوه بر همسایگان عراق، کشورهای قطر، امارات و مصر همراه با اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل و ژاپن نیز به این اجلاس دعوت شده اند.

عراق اعلام کرده است که این اجلاس با هدف کاهش تنش در منطقه و توسعه مناسبات اقتصادی و حل اختلافات میان کشورهای همسایه عراق برگزار می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha