۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84451333
۲ نفر

برچسب‌ها

حمایت پاکستان از سوریه در برابر تحریم‌های آمریکا

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان در ابتکاری جدید برای حمایت از دولت سوریه در برابر تحریم‌های آمریکا که منجر به ایجاد مشکلات فراوان برای ملت سوریه شده، تصمیم به ارسال محموله‌های گندم و برنج به این کشور گرفته است.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، دولت اسلام‌آباد در ابتکاری بشردوستانه و در راستای کمک به مردم سوریه تصمیم به ارسال ۲۰۰ تن گندم و ۲۰۰ تن برنج به این کشور عربی گرفته است.

رسانه‌های پاکستان روز شنبه گزارش دادند: سوریه درپی تحریم‌های یکجانبه آمریکا با مشکلات فراوانی مواجه است که تامین نیازهای اولیه مردم مانند موادغذایی نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته است.

در همین راستا ابتکار دولت پاکستان با مشارکت وزارت امور خارجه و ستاد مدیریت بحران ملی این کشور یک حمایت قوی از دمشق در برابر تحریم‌های آمریکا محسوب می‌شود.

براساس این گزارش، ستاد ملی مدیریت بحران ملی پاکستان طرح ارسال ۴۰۰ تن گندم و برنج به سوریه را تدوین و برای بررسی و تصویب نهایی به کمیته هماهنگی اقتصادی ارسال کرد و این کمیته بلندپایه روز گذشته این طرح را تصویب کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان به سفیر این کشور در سوریه دستورالعمل تامین ۴۰۰ تن برنج و گندم براساس کمک‌های بشردوستانه به ملت سوریه را ابلاغ کرد.

اسلام‌آباد یکی از طرفداران حل بحران سوریه از طریق گفت و گو و دیپلماسی است. به رغم فشار برخی قدرت‌های غربی به ویژه کشورهای عرب در خاورمیانه، پاکستان حاضر به تغییر مواضع اصلی خود مبنی بر عدم دخالت در امور داخلی سوریه و مخالفت با هرگونه طرح علیه دولت مشروع دمشق به رئیس جمهوری بشار اسد، نشده است.

دولت پاکستان طی چند سال اخیر با هر نوع تلاش قدرت‌های منطقه و فرا منطقه‌ای برای تغییر حکومت‌ها از جمله در سوریه مخالفت کرده است.

رئیس مجلس پاکستان هفته گذشته در دیدار کاردار سوریه در اسلام‌آباد گفت: دولت پاکستان به حمایت دیپلماتیک خود از سوریه و صلح پایدار در این کشور عربی ادامه می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha