ظرفیت آب‌شیرین‌کن بندرچابهار روزانه ۳۷۰۰ مترمکعب افزایش می‌یابد

چابهار- ایرنا- معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت آب‌شیرین‌کن بندرچابهار از روزانه ۲ هزارو۲۰۰ مترمکعب به سه هزار و ۷۰۰ مترمکعب تا پایان نیمه اول امسال افزایش می‌یابد.

عباس آذرپیکان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام برای پایداری شبکه آب بندرچابهار و تولید بیشتر آب برای رفع نیازهای شهروندان به آب در بندر شهید بهشتی انجام می شود.

وی گفت: تولید آب در بندرچابهار برای مصارف مختلف از جمله کشتی ها، خانگی و هر کسی که در شهر و روستاهای چابهار آب بصورت تانکری نیاز داشته باشد، تحویل می شود.

وی افزود: عملیات مونتاژ و نصب پکیج RO برای افزایش یک واحد یکهزارو۵۰۰ متر مکعبی، پس از ترخیص از گمرک و انتقال به کارگاه آب شیرین‌کن بندر طی روزهای آتی انجام می شود.

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مزایای حاصل از این ارتقاء را پایداری شبکه آب در راستای اهداف پدافند غیرعامل و آبرسانی ۲۴ ساعته به تمامی سرمایه گذاران و شرکتهای مستقر در مجتمع بندری شهید بهشتی و شهید کلانتری عنوان کرد. 

وی با اشاره به خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارتقاء تولید این آب‌شیرین کن از ابتدای امسال خاطرنشان کرد: مراحل ترخیص اکثر قطعات انجام شده که پس از جابجایی و انتقال، عملیات نصب توسط متخصصان داخلی آغاز و پیش بینی و تلاش می شود این دستگاه تا پایان شهریور بهره برداری و در مدار قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha