امام جمعه موقت ملایر: کابینه سیزدهم نوید بخش آینده‌ای روشن است

همدان- ایرنا- امام جمعه موقت ملایر با اشاره به رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی پس از حدود ۲ هفته کار شبانه‌روزی گفت: برنامه حجت الاسلام رئیسی و کابینه دولت سیزدهم نوید بخش آینده ای روشن و اتفاقات خوب در کشور است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام «احد آزادیخواه» در خطبه‌های نماز جمعه ملایر اظهار داشت: از ۱۹ وزیر پیشنهادی فقط وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای نیاورد و از نظر نمایندگان وی توانایی مدیریت وزارتخانه‌ای با این عظمت را نداشت.

وی افزود: هم اکنون که دولتی جوان، انقلابی، ولایت‌پذیر، حزب‌الهی و دولتی مقبول و مردمی تشکیل شده، وقت آن است که دولت خود را نشان دهد.

امام جمعه موقت ملایر با تاکید بر اینکه مجلس از این پس باید به طور جد بر عملکرد دولت نظارت داشته باشد، بیان کرد: نمایندگان مجلس چنانچه در خلال کار وزارت‌خانه‌ها ذره‌ای انحراف مشاهده کردند، باید از طریق قانون اقدام کنند.

حجت الاسلام آزادیخواه خاطرنشان کرد: حضور رئیس جمهوری در مرقد امام خمینی(ره) و حضور در خوزستان بلافاصله پس از تشکیل کابینه، نشان می‌دهد که وی، کار را انقلابی شروع کرده و همه باید برای رفع مشکلات دولت را همراهی کنیم.

وی با بیان اینکه مشکلات یک شبه حل نمی‌شود و نیاز به زمان دارد، افزود: همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات یکی پس از دیگری رفع شود و این امیدواری در دولت سیزدهم بسیار زیاد است.

خطیب جمعه ملایر به روند مذاکرات و روابط بین‌الملل در دولت اشاره و اضافه کرد: دولت باید دیپلماسی جهان اسلام را پیش بگیرد و همانگونه که پیداست دولت سیزدهم اهل مذاکره عزتمندانه است و چنانچه جهان اسلام به وحدت رویه برسد، نیازی به مستبدان ندارد.

حجت الاسلام آزادیخواه همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: از سال ۶۰ که شهیدان رجایی و باهنر به شهادت رسیدند و انقلاب تازه شکل گرفته بود، از آن زمان جمهوری اسلامی ایران قربانی تروریسم است و ۴۰ سال است که در این مسیر شهید می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ضد تروریست است و این امر به دنیا ثبات شده، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با این توان موشکی و اقتدار دفاعی که دارد، روز به روز به اقتدار منطقه افزون خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد منطقه جولانگاه تروریسم باشد.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه این اقتدار از شهیدان رجایی و باهنر به یادگار مانده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون که دولتی مردمی و انقلابی تشکیل شده است، بدون شک قضاوت درست مردم می‌تواند به دولت کمک کند که در عرصه داخلی و بین‌المللی تحول‌آفرین باشد.

حجت الاسلام آزادیخواه همچنین خطاب به شورای اسلامی شهر ملایر تاکید کرد: شما در آستانه انتخابی بزرگ در انتخاب شهردار هستید و این انتخاب می‌تواند آینده شهر را رقم بزند و ضرورت دارد دوران سرپرستی را کوتاه کرده و از افراد بومی برای شهرداری استفاده کنید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha