امام جمعه شیراز: دولت در انتصاب مدیران فراجناحی عمل کند

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت:دولت و وزرا در انتصاب مدیران در سطوح میانی بدون توجه به فشارها و سهم خواهی‌ها فراجناحی عمل کنند و شایستگی افراد را ملاک قرار دهند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: دولت در ابتدای راه است و طی روزها و ماه‌های آتی شاهد انتصاب مدیران میانی در کشور خواهیم بود که در هر انتصابی باید به مساله شایستگی افراد توجه ویژه شود.
وی ادامه داد: در روند انتصاب مدیران میانی، هیچ گروه و جریانی تصور نکند که اگر همه مدیریت‌ها را تصاحب کرده بُرد کرده و پیروز شده است.
آیت‌الله دژکام، یکی از شعارهای دولت سیزدهم را وفاق و همدلی دانست و افزود: چرا برخی جریان‌ها و احزاب تجربه نمی‌کنند و می‌خواهند همه چیز را در خود منحصر کنند؟
امام جمعه شیراز اظهار داشت: اگر دست به دست هم دهیم و امور را به دست افراد شایسته و توانمند بسپاریم، ولو اینکه از یک جریان و گروهی غیر هم فکر باشد، موفقیت حاصل خواهد شد و به اهداف پیش رو دست خواهیم یافت.
وی ادامه داد: از وزرا انتظار داریم که در انتصاب ها زیر بار هیچ فشاری نروند، باید بهترین نیروها را به میدان بیاورند حتی اگر عده‌ای در زمینه سهم خواهی اعلام نارضایتی کنند.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز افزود: دولت جدید با رای بسیار محکم مجلس و با اکثریت آرای نمایندگان مستقر شد و تازه نفس فعالیت خود را برای حل مسائل و مشکلات کشور آغاز کرد.
آیت‌الله دژکام گفت: دولت سیزدهم یک دولت مردمی است که می‌خواهیم یک دولت قوی باشد، و همه ما باید از این دولت مردمی حمایت کنیم تا بتواند مقتدر و قدرتمند باشد.
وی افزود: اگر ما از دولت حمایت نکنیم و دولت بخواهد دستش را به سمت قدرت‌ها دراز کند، آنها دولت را خوار خواهند کرد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: باید با توکل به خدا و دست در دست هم این حرکت را آغاز کنیم و با به کارگیری تمام ظرفیت‌های کشور و با نگاه عدالت محورانه پیش رویم.
آیت‌الله دژکام گفت: الان زمان کار است، شهر شیراز هم با رای اعضای شورا دارای شهردار شد و اگر نیت و قصد ما بهبود شرایط است باید دست در دست هم دهیم، چرا باید نگاه را به سمتی ببریم که دعوا شکل گیرد و عده‌ای هم نظاره گر دعوا باشند؟ باید دعواها را کنار بگذاریم و به جای آن حمایت از یکدیگر را به نمایش بگذاریم.
آیت‌الله دژکام با اشاره به حرکت کشور برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب گفت: نهاد نماز جمعه هم باید خود را در گام دوم انقلاب اسلامی، با تحولات هماهنگ کند چرا که  برخی تصوراتی که از ۴۰ سال قبل در ذهن بوده شاید امروز پاسخگوی نیاز کشور نباشد.
وی افزود: نوع انتظاراتی که مردم از ائمه جمعه دارند، نوع اقداماتی که ائمه جمعه انجام می‌دهند، همه باید با این حکمرانی که قرار است متحول شود هماهنگ شویم.
امام جمعه شیراز افزود: البته هر کاری که انسان برای اولین بار انجام می‌دهد ممکن است با خطاهایی همراه باشد اما باید به این سمت برویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha