«اسب باد»، در پاناما، ایتالیا و ایران جلوی دوربین می‌رود

تهران- ایرنا- «بهروز نشان» و «محمودرضا ثانی» فیلم سینمایی «اسب باد» را در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران می‌سازند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی فیلم، بهروز نشان و محمودرضا ثانی که پیش از این نیز تجربه تولید و اکران فیلم بلند مستند کیارستمی و عصای گمشده را در اسپانیا و کلمبیا داشتند، این بار به‌طور مشترک فیلم سینمایی اسب باد را نوشته و کارگردانی می‌کنند.

داستان این فیلم در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران می‌گذرد و در این کشورها همچنین در میان قبایل سرخ‌پوست کاراییب در منطقه کومارکا پاناما و ونیز ایتالیا جلوی دوربین رفته است.

فیلم سینمایی اسب باد محصول مشترک ایموفیس و مدرسه فیلمسازی آکامپادوک زیر نظر موسسه ایندیکیری به تهیه‌کنندگی ایرینا روییز و آلبرتو انیشتین فیگ روآ از پاناما و بهروز نشان از ایران است.

تاکنون بخش هایی از این فیلم به چهار زبان فارسی، ایتالیایی، اسپانیایی و عربی فیلمبرداری شده است.

داستان اسب باد درباره سفر خیالی جوانی از جنوب ایران به جهانی دوردست است که اتفاق‌های زیادی در دل خود به همراه دارد. سفری پررمز و رازی که اصرار زیادی در دل خود جای‌داده است که ریشه در تاریخ گذشتگان دارد.

محمودرضا ثانی فیلم‌های مستند کیارستمی و عصای گمشده، سیامو در افغانستان، رویای شیرین کانیا در آمریکا، از قبیله بنی اسد در عراق، خواب شیرین قرطبه در اسپانیا و بیش از ۱۵ فیلم کوتاه را تاکنون در پرونده خود دارد.

بهروز نشان نیز پیش از این تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی چون کیارستمی و عصای گمشده و پسران دریا را برعهده داشته، همچنین کارگردانی فیلم کوتاه طلسم  را پشت سر گذاشته است.

محمودرضا ثانی، اینتی الکساندر، بهار بابا احمدی، رویا زارع، تارا عبود زاده، آلبرتو انیشتین فیکگروآ و رضا نشان از جمله بازیگران این فیلم هستند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha