نیمی از مردم آمریکا خواستار محدود شدن کمک‌ واشنگتن به تل‌آویو هستند

تهران - ایرنا- همزمان با سفر "نفتالی بنت" نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بیشتر از نیمی از مردم آمریکا خواستار محدود شدن کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "المیادین"، نتایج این نظرسنجی را که پژوهشگاه "شیکاگو کانسیل" انجام داده است، حکایت از آن دارد که ۵۸ درصد از مردم آمریکا دوست ندارند که دولت شان یک موضع سیاسی با هریک از طرف‌های درگیر (فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی) اتخاذ کند، درحالی که ۳۲ درصد از آنان حمایت از اسرائیل را تأیید کرده‌اند و این میزان حمایت از فلسطینی‌ها تنها ۸ درصد است.

براساس این نظرسنجی همچنین ۵۶ درصد از مردم آمریکا تشکیل دولت مستقل فلسطینی در کرانه باختری و غزه را تأیید می‌کنند، درحالی که ۶۰ درصد از آنان حامی تشکیل یک کشور هستند.

این نظرسنجی حکایت از این دارد که ۵۰ درصد از مردم آمریکا خواستار محدود شدن کمک‌های نظامی به اسرائیل هستند، درحالی که ۴۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی خلاف این را اعتقاد دارند.

از سوی دیگر، ۶۲ درصد از هوداران حزب دمکرات حامی محدودیت بر کمک‌های آمریکا به اسرائیل هستند، درحالی که این میزان در میان مخالفان جمهوری‌خواه آنان ۳۲ درصد است، همچنین ۶۱ درصد از شرکت کنندگان طرفدار حزب جمهوری خواهان نیز مخالف هرگونه محدود شدن کمک به اسرائیل هستند.

قرار بود بنت شب گذشته (پنجشنبه شب) در کاخ سفید با جو بایدن رییس جمهوری آمریکا دیدار کند، اما تحولات افغانستان این دیدار را به امروز جمعه موکول کرد.

نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی در حالی به واشنگتن سفر کرده است که دولت جو بایدن زیر تیغ تیز انتقادات در داخل و خارج از آمریکا بدلیل عملکردش در قبال بحران افغانستان است و انفجارهای امروز کابل و کشته شدگان نیروهای آمریکایی نیز شرایط او را سخت تر از هفته گذشته خواهد کرد.
نفتالی بنت نخست وزیر  جدید رژیم صهیونیستی که در واشنگتن بسر می برد، در نخستین سفر خود به آمریکا روز گذشته با آنتونی بلینکن و لوید آستین وزیران خارجه و دفاع این کشور دیدار و گفتگو کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha