۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۱
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 84450210
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پنتاگون وقوع انفجار در خارج از فرودگاه کابل را تایید کرد

نیویورک - ایرنا - جان کربی سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه به وقت محلی وقوع انفجار در خارج از فرودگاه کابل را تایید کرد.

سخنگوی پنتاگون در  حساب کاربری خود در توییتر  با تایید خبر وقوع این انفجار اظهار داشت: تعداد قربانیان در حال حاضر مشخص نیست.

خبرنگار فاکس نیوز در حساب کاربری خود در توییتر به نقل از مقام‌های آمریکایی از مجروح‌شدن حداقل سه نظامی آمریکایی در انفجار کابل خبر داد.
رسانه های آمریکایی از جمله سی ان ان به نقل از یک مقام این کشور اعلام کردند حمله کابل پایتخت افغانستان نتیجه عملیات انتحاری بود و گزارش های اولیه حاکی از وقوع تلفات در بین شهروندان افغانستان  است.

بر اساس این گزارش ها، این انفجار در یکی از ورودی های فرودگاه بین المللی کابل به وقوع پیوسته است.
خبرگزاری رویترز پیش از این، به دنبال هشدار مقامات غربی درمورد یک حمله قریب الوقوع در حوالی فرودگاه کابل گزارش داد که یک انفجار در خارج از این فرودگاه به وقوع پیوسته است.

این انفجار همزمان با نزدیک شدن به ضرب الاجل ۳۱ اوت (۹ شهریور)جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان صورت گرفته است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در گزارشی به رسانه ها درباره وضعیت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان اظهار داشت: ما در یک محیط خطرناک و در کشوری که اکنون تحت کنترل طالبان است، کار می‌کنیم. احتمال حمله داعش بسیار واقعی است.
به گفته وی، تاکنون حدود چهار هزار و ۵۰۰ شهروند آمریکایی از افغانستان خارج شده‌اند و تلاش‌ها برای خروج تمامی آمریکایی‌هایی که خواهان خروج از افغانستان هستند، ادامه دارد.

وی تصریح کرد هیچ ضرب الاجلی برای کار ما و کمک به خروج شهروندان آمریکایی باقی مانده به همراه افغانستانی های زیادی که در این سالها در کنار ما بوده اند وجود ندارد و این تلاش تا ۳۱ اوت هر روز ادامه خواهد داشت.
وزیر خارجه آمریکا همچنین اظهار داشت ما از هر ابزار کمک دیپلماتیک و اقتصادی که در اختیار داریم استفاده خواهیم کرد و با همکاری جامعه بین المللی تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل شود که کسانی که می خواهند پس از ۳۱ اوت افغانستان را ترک کنند، قادر به انجام این کار هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha