پاکستان بر تداوم حمایت دیپلماتیک از صلح پایدار در سوریه تاکید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس مجلس پاکستان با تاکید بر انسجام و همسبتگی میان کشورهای اسلامی برای مقابله با چالش‌های مشترک، گفت: اسلام‌آباد به حمایت دیپلماتیک خود از سوریه و صلح پایدار در این کشور عربی ادامه می‌دهد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجلس ملی پاکستان، «اسد قیصر» روز پنجشنبه در «اسلام‌آباد» طی دیدار با «مازن عبید» کاردار سوریه در پاکستان درخصوص مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای، بین المللی، خاورمیانه و همچنین وضعیت افغانستان گفت وگو کرد.

وی با تاکید بر اهمیت روابط و همکاری‌های نزدیک پاکستان با جمهوری عربی سوریه، افزود: تقویت همکاری‌های پارلمانی ضامن توسعه روابط برادرانه میان دو کشور است.

رئیس مجلس پاکستان بر لزوم حل و فصل مناقشه‌های فلسطین و کشمیر براساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل شد و افزود: اسلام هراسی پدیده‌ای است که تشدید آن را در جهان غرب مشاهده می‌کنیم و برای غلبه بر این معضل، وحدت و یکپارچگی ملل اسلامی اجتناب ناپذیر است.

اسد قیصر گفت: امروز جهان اسلام با چالش‌های مشترک مواجه است که برای غلبه بر آن وحدت، انسجام و همبستگی میان ملل مسلمان ضروری است در این زمینه ما به حمایت‌های دیپلماتیک از سوریه و صلح پایدار در این کشور ادامه می‌دهیم.

کاردار سوریه در پاکستان با ارزشمند خواندن روابط میان اسلام‌آباد و دمشق بر ضرورت توسعه همکاری‌های تجاری، اقتصادی و پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.

مازن عبید اظهار داشت: سوریه بیش از یک دهه با بلای تروریسم روبرو است و برای پرداختن به این چالش‌ها نگاه رو به جلو به استفاده از تجربیات پاکستان برای کنترل تهدید تروریسم دارد.

اسلام‌آباد یکی از طرفداران حل بحران سوریه از طریق گفت و گو و دیپلماسی است. به رغم فشار برخی قدرت‌های غربی به ویژه کشورهای عرب در خاورمیانه، پاکستان حاضر به تغییر مواضع اصلی خود مبنی بر عدم دخالت در امور داخلی سوریه و مخالفت با هرگونه طرح علیه دولت مشروع دمشق به رئیس جمهوری بشار اسد، نشده است.

دولت پاکستان طی چند سال اخیر با هر نوع تلاش قدرت‌های منطقه و فرا منطقه‌ای برای تغییر حکومت‌ها از جمله در سوریه مخالفت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha