خانواده‌های شهدای کارمند ورامین تقدیر شدند

تهران- ایرنا- همزمان با هفته دولت و روز کارمند، خانواده‌های شهدای کارمند شهرستان ورامین تقدیر شدند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که روز پنجشنبه در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین برگزار شد، از خانواده ۱۵ کارمند شهید شهرستان تقدیر به عمل آمد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در این مراسم گفت: در ماه شهریور چهره های بزرگی از ایران اسلامی به شهادت رسیدند و لازم است تا یاد و خاطره از جمله شهیدان رجایی و باهنر، شهید مدنی، شهید قدوسی، شهید لاجوردی، شهید اندرزگو، شهید دستجردی، شهید عراقی و فرزندش زنده نگاه داشته شود.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی افزود: نقطه اوج و شاخص‌ترین شهدای شهریور، شهیدان رجایی و باهنر هستند که در دوران کوتاه مسئولیت خود خدماتی ماندگار بر جای گذاشتند و لازم است تا مسیر حرکت آنان ادامه پیدا کند.

محمودی شهیدان رجایی و باهنر را الگوی دولت ها دانست و اضافه کرد: باید بررسی کرد که دولت ۲۸ روزه شهید رجایی چه خدمتی کرد که اینگونه ماندگار شد و این مسیر برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم استمرار پیدا کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به چهارم شهریور روز کارمند اظهار داشت: شهدای کارمند مایه افتخار ایران اسلامی هستند که با توفیق حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، جان خود را در مسیر اعتلای ارزش‌های اسلامی فدا کردند.

وی با انتقاد از برخی از مدیران برای کم کاری در قبال مسائل فرهنگی و خدمت به خانواده شهدا بیان کرد: خدمت به خانواده شهدا توفیقی است که نصیب هر فردی نمی‌شود و امیدواریم در دولت جدید این مسائل جبران شود.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به وظیفه سنگین خانواده های معظم شهدا در تبلیغات فرهنگ ایثارگری عنوان کرد: خانواده شهدا وظیفه سنگینی در پیام رسانی سیره، روش و اهداف شهدا بر عهده دارند و همه باید در زنده نگه داشتن این فرهنگ غنی پیشگام باشیم و در این راه حضرت سجاد(ع) و زینب(س) را الگو خود قرار دهیم.

فرمانده انتظامی شرق استان تهرا نیز در این مراسم بر لزوم تکریم خانواده معظم شهدا تاکید کرده و از دولت جدید خواست تا با احیای فرهنگ ایثار و شهادت ادامه دهنده راه شهیدان رجایی و باهنر باشد.

سردار کیومرث عزیزی افزود: شهادت توفیقی الهی برای شهید و رحمت برای خانواده‌های معظم آنان است تا ادامه دهنده راه شهیدان باشند.

وی افزود: امروز هجمه زیادی به فرهنگ شهادت و ایثارگری وارد می‌شود و این امر، وظیفه مبلغان و دستگاه‌های تبلیغی برای احقاق حق و نشان دادن مظلومیت این فرهنگ عظیم را سنگین‌تر کرده است.

عزیزی تکریم خانواده شهدا را وظیفه همگان دانست و اضافه کرد: کوچکترین وظیفه آحاد مردم به ویژه مسئولان، احترام خالصانه و بدون ریا به خانواده شهدا است و باید ایثارگری این خانواده ها و فرهنگ تکریم این عزیزان در جامعه گسترش یابد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خانواده های معظم شهدای کارمند تقدیر شد.

شهید علی تاجیک (شهرداری)، شهید مهدی شقاقی وند (تامین اجتماعی)، شهید علی جعفریان (تامین اجتماعی)، شهید مهدی غلامی (بهزیستی)، شهید حسن اصفهانی (اداره آبیاری)، شهید حجت الله صادقی (جهادکشاورزی)، شهید محمد علی سیلسپور (مرکز تحقیقات کشاورزی)، شهید سید مرتضی مومن (مخابرات)، شهید محمد اسماعیلی (شهرداری)، شهید قاسم هداوند میرزایی (صنایع دفاع)، شهید سید محمد اخلاقی اقدم (صنایع دفاع)، شهید فریدون هداوند (صنایع دفاع)، شهید علیرضا تاجیک (صنایع دفاع)، شهید علیرضا اردستانی رستمی[(صنایع دفاع)، شهید سید هاشم ایروانی (صنایع دفاع) ۱۵ شهید کارمند ورامین و ادارات آنها هستند.

دشت ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم اسلام کرده است.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

دوم تا هشتم شهریور به یاد شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha