۴ شهریور ۱۴۰۰، ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 2049
کد خبر: 84450020
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: بندر ماهشهر بهشت سرمایه‌گذاران است

۴ شهریور ۱۴۰۰، ۱۵:۴۹
کد خبر: 84450020
فرماندار: بندر ماهشهر بهشت سرمایه‌گذاران است

اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانداری ماهشهر گفت: این بندر بهشت سرمایه‌گذاران است و از تمام سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنم تا در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند. 

فریدون بندری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: معضل بیکاری در این منطقه ریشه‌دار است که تنها بومی‌گزینی مشکل را حل نمی‌کند و آمار بیکاری بسیار بالاست. 

وی ادامه داد: یک راه حل این است که ما تعداد شرکت‌ها را در منطقه زیادتر کنیم و بر استخدام نیروهای بومی در این شرکت‌ها تاکید کنیم. 

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر افزود: راه حل دیگر این است که صنایع پایین دستی را به سرمایه‌گذاری در منطقه تشویق کنیم تا یک نوع اشتغال مولد ایجاد شود، زیرا صنایع پایین‌دستی به لحاظ زیست‌محیطی سالم‌تر از صنایع بزرگتر و بالادستی هستند. 

وی گفت: با همراهی نماینده ماهشهر در مجلس شورای اسلامی، بر استخدام حداکثری نیروهای بومی در شرکت‌های منطقه تاکید داریم و حتی برخی از شرکت‌ها را ملزم کردیم که تا حد توان از نیروهای بومی متخصص استفاده کنند. 

بندری ادامه داد: اما حجم اشتغال‌زایی صنعت محدود بوده و این ظرفیت تکمیل شده و جوابگوی حجم بیکاری در این شهرستان نیست. 

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر بیان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی صنایع پایین دستی می‌تواند اشتغال‌زایی مناسبی در منطقه ایجاد کرده و پاسخگوی نیاز منطقه باشد. 

بندری گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را سال رفع موانع و پشتیبانی از تولید نامگذاری کرده‌اند لذا سیستم ادارای ما هم باید با توجه به این موضوع شرایط سرمایه‌گذاری را تسهیل کند.

اولویت جذب نیروی بومی در آزمون استخدامی شرکت پتروناد

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر با هدف نظارت بر مصاحبه‌ فنی - تخصصی آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بندر ماهشهر در حال برگزاری است، از روند برگزاری آن دیدن کرد.

بندری در حاشیه‌ی این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این شرکت با توجه به چشم اندازی که برای خود تعیین کرده، می‌خواهد ۵۴ نفر نیرو را استخدام کند که یک اشتغال‌زایی خوب در منطقه است. 

وی ادامه داد: تعامل بسیار خوبی میان مدیران این پتروشیمی و مسوولان شهرستان وجود دارد و با کمک نماینده ماهشهر در مجلس شورای اسلامی و مساعدت مدیران شرکت، مبنای خوبی برای بومی‌گزینی در این آزمون استخدامی در نظر گرفته شد. 

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر اضافه کرد: با توجه به ضرایب و امتیازات خوبی که برای داوطلبان بومی در نظر گرفته شده، امیدواریم از تعداد ۵۴ نفر، حداکثر نیروهای جذب شده بومی باشند. 

گفتنی است مرحله کتبی آزمون استخدامی شرکت پتروناد آسیا ۱۴ و ۱۵ مرداد امسال برگزار شد و مرحله مصاحبه فنی تخصصی این آزمون از اول شهریور آغاز شد و امروز به پایان می‌رسد.

بندر ماهشهر در جنوب خوزستان و در فاصله ۱۰۰ کیلومتری اهواز واقع است که با وجود منطقه ویژه‌ی اقتصادی پتروشیمی، ظرفیت خوبی در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha