ابتلای کارمندان خراسان شمالی به کرونا بیش از سه برابر شد

بجنورد-ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی گفت: هفته جاری شمار کارمندان مبتلا به کرونا در استان نسبت به هفته پیش از آن با افزایش بیش از سه برابری به ۴۵۵ نفر رسید.

جواد نوروزی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هشت هزار و ۱۲۵ نفر از کارمندان دستگاه‌های اجرایی استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به این ویروس مبتلا شده اند که تاکنون هفت هزار و ۴۳۵ از این بیماران بهبود یافته اند.

وی با اشاره به اینکه در هفت روز گذشته ۲۱۵ نفر به شمار بیماران تحت درمان افزوده شده است تصریح کرد: اکنون ۶۷۴ نفر از کارمندان مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و یا منزل  تحت درمان قرار دارند، این رقم در هفته ماقبل آن ۴۵۹ نفر بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی اضافه کرد: تاکنون ابتلا به کرونا همچنین جان ۲۱ نفر از کارمندان دولت در این استان را گرفته است.

نوروزی گفت: براساس  دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای  وضعیت الگوی رنگ بندی قرمز در دستگاههای خدمات رسان باید با حدود ۵۰ درصد و مابقی دستگاههای اجرایی غیر خدماتی غیر ضرور نیز با یک سوم کارمند باید فعالیت و دو سوم نیروها نیز به صورت دورکاری انجام وظیفه کنند.

وی میزان حضور کارکنان دولت در شهرهای نارنجی را دستگاههای خدمات رسان و ضرور با دو سوم کارمندان و سایردستگاه ها نیز می توانند با تصمیم مدیر دستگاه ها مربوطه تا ۵۰ درصد به خدماتشان را به صورت حضوری ادامه دهند و مابقی کارکنان با برنامه ریزی، دورکاری داشته باشند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه سرایت کرونا دلتا بسیار زیاد است خاطرنشان کرد: در موج پنجم میزان ابتلا به این ویروس در میان کارمندان به شدت افزایش یافته است.

خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشته است و اکنون در موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سوه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی است. 

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.

اکنون تمامی هشت شهرستان خراسان شمالی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha