سفیر ایران درمسکو :خودروهای ایران قابلیت عرضه به بازار جهانی را دارند

مسکو - ایرنا - «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با توجه به حضور خودروهای ایرانی در نمایشگاه مسکو ،گفت: سه خودروی عرضه شده، قابلیت عرضه به بازارهای جهانی خصوصا بازار روسیه را دارند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا جلالی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی خودرو «اتومکانیگا و اینتراتو» در گفت و گو با ایرنا افزود: با پیگیری های شرکت ایران خودرو و انجام تفاهمنامه هایی که با شرکت های خودرویی روسیه انجام خواهد داد می توانیم در چند زمینه عرضه ، تولید مشترک و قطعه سازی در بازار خودروی روسیه حضور داشته باشیم.
جلالی افزود: برخی از خودروهای ما که در این نمایشگاه عرضه شده اند؛ با پشتکاری قوی، ادامه حضور مستمر و خدمات پس از فروش قابلیت حضور در بازار خودروی کشور روسیه در زمینه های ذکر شده را دارند. 
وی توجه شرکت های خودروهایی ایران که تاکنون نگاه آنها به غرب بود ولی االان روی بازار روسیه متمرکز شده اند را به فال نیک گرفت و گفت : این زمینه فراهم هست که شرکت های ایرانی هم در زمینه عرضه محصولات هم قطعه سازی و هم تولید مشترک در بازار روسیه حضور داشته باشند.
سفیر کشورمان تصریح کرد: البته این گام های اولیه است و باید برای ادامه مسیر، جدی تر حرکت کرده تا بتوان در این بازار حضوری مستحکم و مداوم داشت.
 وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد در کنار روابط خوب سیاسی، فنی و نظامی با روسیه حوزه های فرهنگی و اقتصادی را نیز فعال کند، ادامه داد: حضور شرکت های خودوریی ایران در بازار روسیه می تواتند فرصت بسیار خوبی در این مورد باشد و خودروسازی ما می تواند با تطابق خود با بازار روسیه و حضور مستمر و ارائه خدمات پس از فروش در تقویت روابط اقتصادی و ارز آوری برای کشورمان موثر باشد.
جلالی افزود که در جهت دیپلماسی اقتصادی شرکت های خودروسازی  نیز با توجه به پیچیدگی های بازار خودروی روسیه و پشتکاری قوی و مستمر می توانند در این مورد نقش مهمی ایفا کنند و سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز تسهیل کننده حضور آنها در بازار خودروی مسکو خواهد بود.
کیان منش مدیر مطالعات و برنامه ریزی بازارهای صادراتی ایران خودرو نیز گفت: این شرکت برای حضور مجدد و کامل روی بازار روسیه متمرکز شده و برای رسیدن به این هدف هزاران صفحه و ساعت کار مطالعاتی انجام داده است.
وی با بیان اینکه شرکت ایران خودرو تلاش دارد با برنامه ریزی و مطالعات دقیق در کنار شرکت های بزرگ خودروساز جهانی محصولات خود را به  بازار روسیه معرفی کند، تصریح کرد: در این مرحله حضور ما مطالعاتی و برای تعیین جایگاه؛ قیمت و کلاس خودرویی و ظرفیت ها برای حضور دراز مدت و پایدار در بازار روسیه انجام شده است.  
شرکت ایران خودرو و سایپا و تولیدکنندگان منتخب کشورمان با حضور در نمایشگاه بین المللی اینتراتو  و نمایشگاه جنبی اتومکانیکا در مسکو که تا اخر روز چهارم شهریور برپاست جدیدترین تولیدات خود را در بخش های مختلف قطعه سازی از جمله، بدنه، رادیاتور، میلنگ، سرسیلندر به نمایش گذاشته اند.
در نمایشگاه بین المللی اتومبیل روسیه موسوم به «اینتراتو» شرکت ایران خودرو محصولات خودرویی خود را به نمایش گذاشت و با ارائه خودروهای «دنا پلاس»، «راناپلاس» و «تارا» در این نمایشگاه در حضور بازدیدکنندگان خودنمایی کرد.

 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha