داروخانه هلال‌احمر خراسان رضوی همه اقلام دارویی بیماران کرونایی رادارد

مشهد- ایرنا- معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی اعلام کرد: کلیه اقلام دارویی مورد نیاز بیماران کرونایی در داروخانه این نهاد در مشهد موجود است.

مصطفی ذاکر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری‌های انجام شده هم‌اینک مجموعه کامل دارویی بیماران کرونایی شامل تمامی اقلام مورد نیاز تامین شده و در این داروخانه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه تامین اقلام دارویی مورد نظر به صورت کامل و برای مدت دست‌کم ۶ ماه در انبار ذخیره‌سازی انجام شده است.

معاون هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: هم اکنون پنج قلم داروهای پرمصرف تخصصی درمان بیماری کووید۱۹ در داروخانه شامل "رمدسیویر، فاویپیراویر، سووداک، ایورمکتین و تمزیوا" می‌شود.

وی با اشاره به افزایش شمار مراجعات به داروخانه هلال احمر در هفته های اخیر گفت: تا پیش از آغاز موج پنجم شیوع کرونا روزانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ مورد مراجعه به داروخانه هلال احمر ثبت می شد، که در چند روز اخیر این رقم به ۷۰۰ مورد و حتی بیشتر رسیده است و خوشبختانه ما توان پاسخگویی به تمامی این مراجعات را داریم.

ذاکر با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در زمینه تامین و تولید داروی انسولین هم نداریم، گفت: داروخانه هلال احمر در مشهد بزرگترین توزیع‌ کننده انسولین در استان خراسان رضوی است.

وی مهمترین بخش خدمات‌ دهی داروخانه هلال احمر مشهد را تامین داروهای بیماران خاص ذکر و بیان کرد: ارائه خدمات به چهار گروه بیماران خاص شامل بیماران پیوندی، دیالیزی، تالاسمی و ام. اس از سال‌ها قبل انجام می شده است که از سه سال پیش توزیع داروهای بیماران ژنتیک و پارکینسون نیز به خدمات این واحد افزوده است.

ذاکر اظهار کرد: هم اکنون داروهایی مانند آمپول "ونوفر" برای مصرف بیماران دیالیزی، قرص خارجی "مایفورتیک" ویژه بیماران پیوندی و کپسول "پروگلیسم" ویژه بیماران کلیوی به دلیل وارداتی بودن در این داروخانه موجود نیست.

۹۰۰ داروخانه در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند که ۶۴۰ واحد از این تعداد در کلانشهر مشهد مستقر است.

۷۵ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و ۲۵ درصد جمعیت استان نیز از طریق دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌ جام، تربت‌ حیدریه و نیشابور خدمات بهداشتی و درمانی دریافت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha