یک پنجم کارمندان استان قزوین حامی ایتام هستند

قزوین - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت:یک پنجم کارمندان این استان با مشارکت در طرح اکرام از فرزندان تحت حمایت در طرح اکرام ایتام و محسنین حمایت می کنند و به طور مستقیم کمک های خود را ماهانه به فرزندان یتیم و محسنین واریز می کنند.

به گزارش ایرنا، مهرعلی حق گویان روز پنج شنبه در شورای مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین با تبریک روز کارمند افزود: اکرام ایتام و محسنین عنوان طرحی است که برای حمایت از فرزندان یتیم و محسنین تحت حمایت اجرا می شود.

وی ادامه داد: در طرح اکرام ایتام، فرزندان یتیم مورد حمایت حامیان نیکوکار قرار گرفته و ماهانه به تناسب وسع خویش به ایتام کمک می کنند.

این مسوول اضافه کرد: در طرح اکرام محسنین فرزندانی تحت حمایت قرار می گیرند که اگرچه از نعمت پدر و مادر محروم نیستند ولی سرپرست خانواده به دلیل از کارافتادگی، بیماری صعب العلاج و  غیره علاوه بر هزینه های جاری زندگی، مشکلات درمان و نگهداری را نیز دارند.

وی با اعلام اینکه  در استان ۳۲ هزار کارمند فعالیت می کنند که هفت هزار کارمند حامی طرح اکرام هستند، افزود : به دلیل بیماری کرونا و شرایط اقتصادی تعداد ایتام و فرزندان محسنین طی سال گذشته از پنج هزار نفر به هشت هزار و ۴۷۸ نفر افزایش پیدا کرده است.

حق گویان  عنوان کرد: بیش از ۳۱ هزار حامی از ایتام و فرزندان محسنین به صورت مادی و معنوی حمایت می کنند و ماهانه کمک هایی را به حساب فرزندان معنوی خود واریز می کنند، و در سه ماهه نخست سال جاری بیش از هشت میلیارد و ۷۷۴ میلیون تومان توسط حامیان به حساب فرزندان ایتام و محسنین واریز شده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری به معنای کمک های کلان و خاص نیست بلکه به مفهم توسعه این فرهنگ در میان آحاد جامعه است به طوری که کسی نسبت به محرومیت دیگران بی تفاوت نباشد.

مدیر کل کمیته استان قزوین گفت: لازم است برای نهادینه کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری از کودکی به فرزندانمان بیاموزیم که باید در این راه گام بردارند تا اقشار مختلف جامعه نسبت به مشکلات یکدیگر بی تفاوت نباشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha