امام جمعه مهاباد: زمان خروج آمریکا از منطقه فرارسیده است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد با اشاره به وضعیت افغانستان و آخرین تحولات خاورمیانه گفت: زمان خروج نیروهای آمریکایی از کشورهای منطقه فرارسیده است.

ماموستا عبدالسلام امامی روز پنجشنبه در دیدار صمیمی با اعضای شورای اداری مهاباد به مناسبت هفته دولت افزود: خروج نیروهای خارجی به ویژه نیروهای آمریکایی به عنوان خون بهای ترور شهید قاسم سلیمانی در منطقه آغاز شده و اکنون ایالات متحده امریکا در تکاپوی فراری دادن نیروهای خود از افغانستان است.

وی با اشاره به تصورات غلط برخی کشورهای منطقه مبنی بر ایجاد امنیت توسط امریکا ادامه داد: وضعیت فعلی افغانستان بار دیگر نشان داد که کشورهایی که به آمریکا اعتماد کنند، پشیمان خواهند شد و ثمره حضور آنان جز بدبختی و نابودی چیزی را عوض نمی کند.

امام جمعه مهاباد با بیان اینکه آمریکا تنها در راستای منافع شخصی خود در منطقه حضور طولانی داشت، اظهار کرد: حاکمان آمریکا خودشان هم می‌دانند حضورشان در منطقه بی معنا و بدون اثر است و اگر بخواهند امنیتی هم در منطقه باشد، کشورهای منطقه و ملت‌ها توان تامین این امنیت را دارند.

ماموستا عبدالسلام امامی در ادامه ضمن تبریک هفته دولت گفت: امیدواریم کابینه جدید رییس جمهوری منتخب، منشا خیر برای ملت بوده و تغییر شرایط فعلی به نفع مردم باشد.

وی با بیان اینکه اعضای کابینه جدید باید جواب اعتماد مردم نسبت به دولت منتخب را بدهند، افزود: مسوولان نظام باید قدر مردم را که در همه شرایط سخت و تحریم در کنار نظام بودند، بیشتر دانسته و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم بکار گیرند.

ماموستا امامی تاکید کرد: ملت ما دارای عزت و احترام بوده و شایسته است از سوی مسوولان نهایت تلاش برای ارایه خدمت گذاری به آنان انجام شود.

فرماندار ویژه مهاباد هم در این جلسه با اشاره به وضعیت حاد مقابله با کرونا در این شهرستان گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان به حالت بحرانی تبدیل شده و ادامه این روند شرایط بیمارستان و امکان خدمات رسانی به بیماران را سخت خواهد کرد.

عارف خدرلو با اشاره به اینکه واکسیناسیون با تمام قوا در حال انجام است، اضافه کرد: متاسفانه عده ای با تبلیغ منفی علیه طرح واکسیناسیون به خصوص واکسن تولید داخل سعی در دلسرد کردن مردم از تزریق واکسن می کنند، که همین امر به مشکلات مقابله با کرونا افزوده است.

وی با اشاره به شروع فعالیت دولت جدید نیز بیان کرد: همه مسوولان با هر حزب و جناحی وظیفه دارند از رییس جمهوری منتخب حمایت کنند.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهوری) و شهید حجت ‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) ۲ دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha