۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۰:۱۳
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84449447
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

همکاران محلی ناتو برای خروج از افغانستان به فرودگاه کابل منتقل شدند

تهران -ایرنا- شبکه خبری "الجزیره" قطر چهارشنبه شب به نقل از منابع افغانستانی گزارش داد که همکاران محلی نیروهای ائتلاف و ناتو در افغانستان به فرودگاه کابل منتقل شدند.

به گزارش ایرنا براساس گزارش این شبکه خبری، افغانستانی‌هایی که با نیروهای آمریکایی و ناتو همکاری می‌کردند با بالگردهای ائتلاف از استان‌های "خوست"، "کونر"، "قندهار" و پکتیا برای خروج از افغانستان به فرودگاه کابل انتقال یافتند.

این خبر ساعاتی پس از سخنان "آنتونی بلینکن" وزیر امورخارجه آمریکا منتشر می شود، که گفته بود؛  در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۱۹ هزار نفر با ۹۰ پرواز از افغانستان تخلیه شدند.

بلینکن بدون اشاره به نام کشور خاصی تنها گفت که ۲۴ کشور از ۴ قاره برای عملیات تخلیه نیروها از افغانستان شرکت دارند.

بیش از یک هفته است که هزاران نفر از مردم افغانستان شامل، کارکنان محلی سفارتخانه ها، مترجمان، متخصصان، معلمان و حتی  کارکنان اداری با هجوم به فرودگاه کابل در صددند که به هر قیمتی که شده از کشور خارج شوند که این اقدام می تواند افغانستان را در آینده با کمبود نیروی متخصص و آموزش دیده برای اداره این کشور مواجه کند.

خروج شتابان این افراد  به دنبال برنامه خروج نیروهای ائتلاف از افغانستان تا ۳۱ اوت/۹  شهریور و اعلام طالبان مبنی بر تمدید نشدن زمان حضور نیروهای آمریکایی شتاب گرفته  است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha