احداث هشت طرح زیرساختی در منطقه‌ویژه پارسیان آغاز می‌شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان گفت: عملیات اجرایی هشت طرح زیرساختی با اعتبار ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در این منطقه ویژه اقتصادی آغاز می‌شود.

سید علی اصغر علامه روز چهارشنبه در بازدید سردار سیدحسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از بندر پارسیان اظهارداشت: از ابتدای امسال هم سازمان ایمیدرو افزون بر هفت‌ هزار میلیارد ریال برای آغاز و تکمیل طرح‌های زیرساختی منطقه ویژه پارسیان تامین اعتبار شده است.

وی با اشاره به اثرگذاری شرایط اقتصادی کشور در ساخت بندر پارسیان بیان داشت: تامین مالی ساخت بندر پارسیان با افزایش تحریم‌ها با مشکلاتی روبرو شد که با همدلی مسوولان کشور، ایمیدرو و قرارگاه خاتم‌الانبیا طرح بدون توقف ادامه پیدا کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان در این رابطه به تحویل موقت و بهره‌برداری از اسکله شماره پنج در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: اسکله‌های شماره هفت و هشت هم تا پایان سال ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری می‌شود.

علامه عنوان کرد: بهره‌برداری از ۱۹ پست اسکله و رسیدن ظرفیت این بندر به ۴۰ میلیون تن می‌تواند نقش محوری در صادرات و واردات کالاهای نفتی، پتروشیمی، صنعتی و معدنی داشته باشد.

بندر پارسیان در مرز سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس قرار گرفته و همجواری با پارس جنوبی، صنایع پتروشیمی در عسلویه و پالایشگاه‌های نفتی در استان فارس از مزیت های منحصر به فرد بندر پارسیان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha