مراسم هشتم شهریور به صورت محدود در بهشت‌زهرا برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: مراسم هشتم شهریور به صورت محدود در بهشت‌زهرا برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی مراسم هشتم شهریور ماه که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوی تمام عیاری از دولتمردان مردمی، مومن و انقلابی هستند که باید سیره و روش آنان همواره مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

وی گفت: امروز همه وظیفه دارند تا با اقتدار به سیره امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) نسبت به بزرگداشت شهدا و انتقال پیام آنان اقتدا کننند چرا که پیام‌رسان ایشان از شهدای دشت کربلا، تکمیل کننده قیام عاشورای حسینی بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهریور ماه، شهیدان لاجوردی، اندرزگو، آیات مدنی و قدوسی، دستجردی، عراقی و فرزندش حسام اظهار داشت: هشتم شهریور یادآور فاجعه‌ای دردناک دانست که رئیس جمهور مکتبی و نخست وزیر انقلابی توسط عوامل نفاق به شهادت رسیدند و بر ماست که نسبت به گرامیداشت این ایام اهتمام ویژه داشته باشیم.

محمودی گفت: با توجه به شرایط کرونایی مراسم هشتم شهریور به صورت محدود و با رعایت دستورات بهداشتی همراه با نثار گل در یادمان شهدای ۷۲ تن در بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین برگزاری گرامیداشت شهدا در نماز های جمعه، مساجد و پایگاه های بسیج، فضاسازی شهری، تولیدات مناسب جهت فضای مجازی از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر در استان تهران انجام می‌شود.

محمودی از فعالان رسانه و فضای مجازی خواست جهت تبیین شخصیت این شهدا و معرفی آنها به نسل جوان تلاش جدی تر داشته باشند.
دوم تا هشتم شهریور، هفته دولت نام‌گذاری شده‌است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha