بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از مبالغ مصادره شده به فیفا مسترد خواهد شد

تهران- ایرنا- براساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا، فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) بیش از ۲۰۱ میلیون دلار مصادره شده مرتبط با پرونده فساد مالی سال ۲۰۱۵ در این نهاد جهانی را دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، از زمان آغاز تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا برای رسیدگی به پرونده مذکور در سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۰ متهم به جرایم کیفری محکوم شدند. در مجموع ۲۷ نفر و چهار شرکت دخیل به جرایم خود اقرار کرده و دو تن نیز در جریان دادرسی و محاکمه محکوم شدند.

«ژاکلین ام.کاسولیس» دادستان کل موقت شرق ایالت نیویورک در بیانیه‌ای اعلام کرد: اعلامیه امروز تایید می‌کند که پول به سرقت رفته توسط مقامات فاسد فوتبال و مدیران بازاریابی ورزشی بواسطه کلاهبرداری و طمع، به محل اصلی خود بازگشته و در جهت منافع فوتبال مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که مبلغ اولیه ۳۲.۳ میلیون دلار از مبالغ مصادره شده برای بازگشت به فیفا، کونکاکاف، کنمبول و سایر فدارسیون‌های عضو مورد تایید قرار گرفته است.

این مبالغ به صندوق توسعه و پیشرفت جهانی فوتبال تعلق خواهد گرفت تا از آن در راستای کمک به پروژه‌های فوتبالی سراسر جهان استفاده شود.

«جیانی اینفانتینو» رییس فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد: از اینکه این مبلغ که به طور غیرقانونی از محل ذخایر فوتبال خارج شده بود، باز خواهد گشت، مسرور هستیم تا از آن در جهت اهداف مناسب استفاده شود. از مقامات آمریکا بابت اعتمادی که به فیفا کردند، سپاسگزاریم و اطمینان حاصل خواهیم کرد که این مبلغ به درستی مورد استفاده قرار گرفته و منافع محسوسی را برای افرادی که به معنای واقعی به آن نیاز دارند، به ارمغان می‌آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha