محرابیان در بحرانی‌ترین شرایط، مسوولیت وزارت نیرو را پذیرفت

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی نیرو گفت: محرابیان اهل تعامل و مشورت است و در بحرانی‌ترین شرایط جرات کرد مسوولیت وزارت نیرو را به دست بگیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالعلی رحیمی مظفری در نشست علنی  امروز -چهارشنبه- در موافقت با برنامه‌های علی اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو، حرمت مومن را از حرمت کعبه بالاتر دانست و از نمایندگان خواست مواظب باشند در مخالفت‌ها آبروی مومنان را در نظر بگیریند.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه خود حدیثی نقل کردند مبنی بر اینکه هیچ کس نیست که بر ۱۰ نفر یا بیشتر ریاست یا عمارت داشته باشد و وقتی وارد برزخ می‌شود دستان او به گردنش بسته نباشد مگر اینکه پس از آن اثبات شود گناهی ندارد. اگر گناهکار باشد غل و زنجیرش بیشتر می‌شود، این فقط حق خدا است، با توجه به این حدیث ما نیز حق نداریم در رد صلاحیت هیچ‌کس زنجیر ببندیم و بگوییم باز کنید.

رحیمی مظفری افزود:  مجلس جوان انقلابی زمینه ایجاد دولت جوان انقلابی بود. به اسم بی‌تجربگی و کار نکردن جوانان این دولت را مورد هجمه قرار ندهیم و زمینه تشکیل سریع دولت سیزدهم را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: محرابیان از جنس مردم بوده و با درد آنها آشنا و اهل تعامل و مشورت است. او در بحرانی‌ترین و سخت‌ترین شرایط که با کمبود آب، قطعی برق روبرو هستیم جرات کرد که مسوولیت وزارت نیرو را به دست بگیرد.

این نماینده گفت: در شرایطی که آب در منطقه‌ای موجب خسارت شده و مردم به دلیل کمبود آب با مشکل روبرو است این امر بیانگر مدیریت نادرست است. ساماندهی وضع موجود، مدیریت جهادی می‌خواهد و از آنجا که محرابیان دارای این ویژگی بوده می‌تواند در چارچوب برنامه عملیاتی خود اقدام کند.

رحیمی مظفری با اشاره به تایید کلیات برنامه وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون انرژی، گفت: برخی می‌گویند محرابیان مهندسی عمرانی دارد و مدرکش با وظایف وزارت نیرو مرتبط نیست اما باید به این نکته دقت کرد که آبفا و سدسازی مربوط به این حوزه است. کلمه نیرو فقط مربوط به برق نیست از سوی دیگر دکترای محرابیان درباره اقتصاد مربوط به برق است.

نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی گفت: محرابیان دستیار ویژه رییس جمهوری در وزارت نیرو در ۳۵۰ پروژه و اخذ نشان درجه دوم سازندگی از این پروژه‌ها و دارای تجربه دریافت دو بار رأی اعتماد از مجلس است.

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: زمان وزارت محرابیان در وزارت صنعت، قیمت فولاد و سیمان کاهش یافت، از سوی دیگر برخی از آلایندگی واحدهای تولیدی گلایه داشتند که او دستور نصب دوربین به منظور پایش از تهران را صادر کرد،  توجه ویژه به تولید برق، تأمین آب پایدار، توسعه برق تجدیدپذیر، رفع ناترازی در تولید و مصرف برق، ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر و مدیریت جامع منابع از کلید واژه‌های برنامه‌های محرابیان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha