۱۱ هزار دانش آموز در امتحانات شهریور ماه آذربایجان غربی شرکت می کنند

ارومیه- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آذربایجان غربی گفت: امتحانات نهایی شهریور ماه امسال با حضور ۱۱ هزار دانش آموز استان برگزار می شود.

بابک حشمت روز چهارشنبه در ویدئو کنفرانس اداره سنجش آموزش و پرورش آذربایجان غربی با مناطق ۲۴ گانه آموزشی افزود: امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه و بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته های شاخه نظری دوره دوم متوسطه، پیش دانشگاهی و فنی وحرفه ای در نوبت امتحانی شهریور ماه سال تحصیلی جاری از هشتم شهریور آغاز می شود و تا بپی و یکم همین ماه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بر این اساس، امتحانات حضوری در مناطق زرد، نارنجی و قرمز با صدور مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و در تمام مناطق با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و نظارت مراقبان بهداشت انجام خواهد شد.

وی تامین مواد ضد عفونی کننده،تهویه مطبوع حوزه های امتحانی، آماده سازی اتاقهای ایزوله، تهیه ماسک و الکل را ضروری بیان کرد و گفت: بازدید مستمر مدیران مناطق آموزشی استان از حوزه های امتحانات نهایی باید به صورت مستمر انجام شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: در انتخاب عوامل اجرایی برگزاری آزمون ها باید به تجربه و توانایی افراد توجه شود چراکه سلامت آزمون ها یک ضرورت است.

وی خواستار اطلاع رسانی مناسب برنامه امتحانی برای دانش آموزان و اولیا شد و ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، پیشگیری از تجمع اولیا در مدارس ضروریست.

حشمت بیان کرد: حوزه های اصلاح اوراق امتحانی در سه منطقه ارومیه، خوی و نقده فعال خواهد بود و مشارکت جدی دبیران در فرآیند اصلاح اوراق امتحانی ضروریست.

آذربایجان غربی دارای ۶۲۵ هزار دانش آموز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha