پرونده ۱۵ شهید سلامت در خراسان رضوی تایید شده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تاکنون پرونده ۱۵ شهید مدافع سلامت در این استان تایید شده و بر این اساس این عزیزان در حکم شهید محسوب می‌شوند.

حجت الاسلام حسین معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین احراز شهادت ۳۴ نفر دیگر از اعضای کادر درمان توسط بنیاد شهید استان انجام و پرونده آنها به تهران ارسال شده است تا مورد بررسی نهایی قرار گیرد بنابراین ممکن است طی هفته های آینده شمار شهدای مدافع سلامت استان افزایش یاید.

وی ادامه داد: فعالیت‌های پزشکان در مبارزه با ویروس منحوس کرونا یادآور فداکاری و از خودگذشتگی رزمندگان دوران دفاع مقدس است و خانواده شهدای مدافع سلامت از خدمات منظور شده برای این قشر، از جمله دریافت حقوق بهره مند می‌شوند.

معصومی با بیان اینکه همه ما محتاج شفاعت شهدا هستیم، افزود: البته از نظر اسلام، هر کسی که برای خدا و در راه او قدم بردارد و جانش را از دست بدهد شهید است و سایر عزیزانی که پرونده‌هایشان تایید نشده است نیز ارزشمند و قابل احترام هستند و امیدواریم با رفع نواقص پرونده، این عزیزان نیز زیر پوشش خدمات بنیاد شهید قرار بگیرند.
وی شهدای مدافع سلامت از خراسان رضوی را که پرونده هایشان به تایید بنیاد شهید رسیده است شامل احمد خسروی خراشادی، محمد سالاری، محمد اسماعیلی، مسعود ناوی دوست، مهرداد حیدری، ننه صحافی مقدم، صدیقه سیدی، سمیه شیرین فریمانی، محمدرضا برادران روحانی، حسین هادوی ، طاهره افشاری، علی حاجی پور، علیرضا شجاعی، حسن ارباب و احمد یلی یزدان آباد سفلی عنوان کرد که به عنوان پزشک عمومی، پزشک متخصص، پرستار، ماما، بینایی سنج، بهیار، بهورز اتاق عمل و یا نیروی خدماتی خدمت می کرده و جان خود را در این راه فدا کرده اند.

۱۷ هزار و ۳۱۱ شهید، ۴۹ هزار و ۹۱۴ جانباز و سه هزار و ۳۹۲ آزاده در بنیاد شهید خراسان رضوی پرونده دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha