محمد مهدی اسماعیلی چهاردهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران شد

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۸۱ رای موافق و ۷۷ رای مخالف و ۲۸ رای ممتنع، محمد مهدی اسماعیلی را به عنوان چهاردهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم انتخاب کردند.

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا،  رئیس جمهوری روز چهارشنبه (۲۰ مرداد) فهرست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد که محمد مهدی اسماعیلی به عنوان گزینه پیشنهادی تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قوه مقننه معرفی شده بود.

محمد مهدی اسماعیلی چهادهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمهوری اسلامی ایران و در دولت سیزدهم است. پیش از وی سید عباس صالحی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم سکاندار این وزارتخانه بود.

به گزارش ایرنا، اسماعیلی متولد ۱۳۵۴ و از طلاب دانش‌آموخته مدرسه عالی شهید مطهری و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی است.

عضو هیات علمی و مدیر گروه جامعه‌شناسی سیاسی موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، مدیرکل ارزیابی برنامه‌های تولیدی سیما و مؤسس قرارگاه رسانه سازمان صدا وسیما، معاون فرهنگی‌ و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری، معاون سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی استاندار اصفهان، عضویت در کارگروه تحول فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر تحقیقات اجتماعی آستان قدس رضوی، مشاور فرهنگی و اجتماعی رئیس قوه قضاییه و معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از سوابق اجرایی اسماعیلی است.

بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی از ۳۰ مردادماه آغاز و عصر چهارشنبه (امروز) با رای گیری برای وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به کار خود پایان داد.

وزیران اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ناصر میناچی (۱۳۵۷ تا ۱۳۵۹)

عباس دوزدوزانی (۱۳۵۹ تا ۱۳۶۰)

عبدالمجید معادیخواه (۱۳۶۰ تا ۱۳۶۱)

سید محمد خاتمی (۱۳۶۱ تا ۱۳۷۱)

علی لاریجانی (۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲)

سید مصطفی میرسلیم (۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶)

عطاءالله مهاجرانی (۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹)

احمد مسجدجامعی (۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴)

محمدحسین صفار هرندی (۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸)

سید محمد حسینی (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲)[۱۱]

علی جنتی (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵)

رضا صالحی امیری (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶)

سید عباس صالحی (۱۳۹۶ تاکنون)

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha