امیر عبداللهیان با رای قاطع مجلس وزیر امور خارجه شد

تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم روز چهارشنبه با  ۲۷۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع حسین امیرعبداللهیان را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کردند.

امیرعبداللهیان متولد سال ۱۳۴۳ شهرستان دامغان و دانش آموخته کارشناسی روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه، کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دکتری تخصصی روابط بین الملل از دانشگاه تهران است که از سوابق متعدد اجرایی و میدانی در حوزه دیپلماسی برخوردار است.

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، مدیرکل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امور خارجه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین، رئیس ستاد ویژه عراق در وزارت امور خارجه، معاون مدیرکل خلیج فارس وزارت امورخارجه، عضو کمیته سیاسی - امنیتی مذاکرات هسته‌ای ایران با تروئیکای اروپایی، عضو کمیته مذاکرات ایران و عراق و آمریکا در موضوع عراق از جمله مسوولیت‌های مهم اجرایی وی در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی است.

امیرعبداللهیان همچنین علاوه بر تدریس اصول دیپلماسی و سیاست خارجی در دانشگاه، تألیفات و مقالات متعدد علمی و پژوهشی در این حوزه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha